CONTACT

De ce se fac lucrările toamna, la Câmpina? "Pentru că niște lucruri sunt tratate foarte superficial de personalul din Primărie!"

- Actualitate -

Săptămâna trecută, într-un articol postat pe site-ul nostru ne întrebam "Oare de ce la Câmpina aproape toate lucrările de infrastructură încep toamna?" Pornind de la acest articol, cititorii noștri au creat adevărate dezbateri pe site-urile de socializare. Cei mai mulți au dat vina pe Primărie pentru această situație. Un răspuns similar a venit și din partea consilierului Elena Albu, miercuri seara, în plenul ședinței Consiliului Local Câmpina: "Ne întrebăm de ce toate lucrările de investiții se fac toamna și nu se mai termină? Pentru că niște lucruri sunt tratate de personalul din Primărie foarte superficial". Și nu a contrazis-o nimeni!

Discuția a avut loc finalul ședinței ordinare a Consiliului Local, consilierul Elena Albu declarându-se total nemulțumită de activitatea unor angajați ai Primăriei Câmpina, prilej cu care a făcut o referire și la articolul nostru de săptămâna trecută: "Nu cred că cineva din personalul bugetar se mai poate plânge de salarii. De fiecare dată v-am rugat să munciți pentru acele salarii, să fiți serioși și să faceți lucrurile cum trebuie, pentru că, altfel, ne mirăm de ce întârziem și ne întrebăm nu știu pe unde de ce toate investițiile se fac toamna? Păi, dacă se aprobă bugetul în februarie și ne trezim să facem nu știu ce proceduri prin iulie sau poate chiar în septembrie, pentru că în iulie și august am fost în concediu, d-aia încep investițiile toamna și nu se termină. Exact din acest motiv. Pentru că, în continuare, niște lucruri sunt tratate de personalul din executivul Primăriei foarte superficial", a spus consilierul Elena Albu într-unul dintre cele mai dure discursuri din plenul Consiliului Local la adresa salariaților Primăriei Câmpina, cel puțin în acest mandat. (video)
Și, repetăm, nimeni, nici măcar primarul Horia Tiseanu, nu a contrazis-o!

Citiți și Oare de ce la Câmpina aproape toate lucrările la infrastructură încep toamna?


22 Nov 2018 11:43 5346 vizualizari


Comentarii






  • 22.11.2018 18:53 Petre Andrei Mai exista o explicatie,toamna se numara bobocii,he-he-he,mai nasol este ca nimeni din Primarie nu doreste sa fie RESPONSABIL,vine luna si hop,mesaj pe mobil,au intrat banii in cont,ba esti prost?cei angajati politic vor da socoteala dar angajatii?calca de 2 ori intr-un loc ca doar nu cere nimeni rapoarte ,termene bla,bla,bla.Bataie de joc parca sunt bani FURATI,de asta toate lucrarile sunt de unica folosinta cu caliatate ZERO,nu este de vina doar legislatia ci pur si simplu IRESPONSABILITATEEEEEEEA CELOR CE CONDUC.HUUUUOOOO.
211 vizualizari 19 Dec 2025 08:02 Razie de amploare pe drumurile naționale din Prahova

Razie de amploare pe drumurile naționale din Prahova

În cursul serii de joi, 18 decembrie, în intervalul orar 20.00 - 24.00, lucrătorii Serviciului Rutier din cadrul Biroului Drumuri Naționale și Europene au derulat o amplă razie pe cele mai importante artere ale județului.

citeste mai mult
723 vizualizari 18 Dec 2025 21:41 Pe 29 decembrie, o ședință extraordinară a CL Câmpina pentru aprobarea noilor taxe și impozite locale. Impozitul pe construcții crește cu aproximativ 80%

Pe 29 decembrie, o ședință extraordinară a CL Câmpina pentru aprobarea noilor taxe și impozite locale. Impozitul pe construcții crește cu aproximativ 80%

Proiectul de aprobarea a taxelor și impozitelor locale la nivelul municipiului Câmpina pentru anul 2026 a fost deja în procedură de transparență decizională, dar după apariția reglementărilor la nivel național privind noile taxe și impozite locale, acestea revin în consultare publică.

citeste mai mult
380 vizualizari 18 Dec 2025 20:34 Criza apei a dus la amânarea ceremoniilor de absolvire în școlile de poliție

Criza apei a dus la amânarea ceremoniilor de absolvire în școlile de poliție

Decalarea cu două săptămâni a cursurilor și examenelor de final de an pentru elevii din școala de poliție a dus la amânarea ceremoniei de absolvire, astfel că, atât la Școala de Agenți de Poliție „Vasile Lascăr” Câmpina, cât și la Școala de Agenți de Poliție „Septimiu Mureșan” Cluj-Napoca, acest eveniment a fost reprogramat pentru luna ianuarie a anului viitor.

citeste mai mult
739 vizualizari 18 Dec 2025 16:11 Accident pe DN1. Două persoane au ajuns la spital

Accident pe DN1. Două persoane au ajuns la spital

Un bărbat de 37 ani, în timp ce conducea un autoturism pe Drumul Național 1, în afara localității Băicoi, pe direcția de deplasare Câmpina către Ploiești, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 35 ani, pe aceeași direcție de deplasare.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV