UPDATE - Traficul a fost reluat în condiții normale, pe DN1, în jurul orei 20.45.
Pe DN1, pe raza localității Băicoi, a avut loc duminică seara un accident de circulație în urma căruia o femeie în vârstă de aproximativ 60 de ani a decedat. Conform primelor informații, furnizate de purtătorul de cuvânt al IJP Prahova, victima s-ar fi angajat într-o traversare neregulamentară a drumului național.
Accidentul s-a produs pe sensul de mers Ploiești - Câmpina, femeia fiind surprinsă și accidentată mortal de un autoturism. Circulația se desfășoară îngreunat pe sensul de mers spre munte, pe o singură bandă. Cercetările continuă, existând suspiciunea că femeia a fost lovită succesiv de mai multe autoturisme, după impactul care i-a fost fatal. Dumnezeu să o odihnească în pace!

Ministerul de Interne desfășoară o campanie de informare a populației despre beneficiile cărții de identitate electronice.

Câmpina are în sfârșit buget, după 128 zile de la începerea anului, adică după mai mult de o treime din acest an.

La începutul acestui an, surparea drumului care asigură ieșirea din Câmpina spre zona de nord a dus la închiderea totală a circulației.

Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” Câmpina a găzduit vineri o acțiune dedicată Zilei Europei, o acțiune realizată de Consiliul Școlar al Elevilor din această instituție de învățământ.