Consiliul Local Câmpina a alocat, anul acesta, pentru spectacolul de Revelion, 117.000 lei. Așa s-a stabilit inițial, dar pe parcursul anului suma a tot fost diminuată până s-a ajuns la 87.000 lei. Cu acești bani nu poți chema să cânte la Câmpina, în noaptea de Revelion, mari vedete. Să plătești și o scenă de calitate, care să nu înceapă să cedeze în timpul spectacolului, cum s-a mai întâmplat la noi și să-ți mai rămână ceva bani și pentru jocurile de lasere.
Prin urmare, ținând cont de toate acestea, dar și de altele în plus (probabil), spectacolul din noaptea de Revelion va arăta după cum urmează. Precizăm că acesta este programul oficial, bătut în cuie de autoritățile câmpinene:
21.15 - 21.45 Florian Boateng feat. Lorenzo (doi câmpineni care cântă R&B, hip-hop)
21.45 - 22.35 Smoke Weaver (o formație de rock alternativ, din București, înființată în 2015, care întotdeauna cântă live)
22.35 - 23.10 Cabron (pe numele adevărat Alexandru Minculescu, ploieștean, cântă muzică hip-hop)
23.10 - 24.00 Elena Gheorghe și formația sa (artista revine la Câmpina după ce a mai cântat aici la Revelionul 2011-2012)
24.00 - Jocuri de lumini și lasere

La Telega a fost luni, 17 august 2026, sărbătoare... Pentru zeci de copii și familiile lor. S-au trezit de dimineață, chiar dacă sunt în vacanță, s-au îmbrăcat frumos și au venit la Biserica „Sfinții Voievozi” din centrul comunei.

A devenit o tradiție ca în fiecare an, la 15 august, de Sfânta Maria, la Poiana Câmpina să fie sărbătorite cuplurile care au împlinit 50 de ani de căsătorie. Este un eveniment la care administrația locală ține foarte mult și pe care îl pregătește cu mare drag.

Bijuteria ArtDeco a sărbătorit 33 de ani de existență neîntreruptă. 33 de ani pe o piață grea, permanent în schimbare. 33 de ani în Ploiești și Câmpina, un business cu bijuterii de aur și parfumuri, dar în spatele căruia stau oameni care au înțeles că nu vând doar un produs, ci o amintire, o bucurie, o emoție cât o viață.

Îndrăgitul solist Ducu Bertzi a încheiat ediție 2026 a evenimentului Câmpina Summer Park Music. În deschiderea concertului său a cântat tânăra câmpineancă Teodora Fodac (16 ani), frumoasă și extrem de talentată.