"Vice" a făcut public un fragment din interviul care urmează să fie difuzat săptămâna viitoare.
"Unii spectatori s-au ascuns la noi în cabină. Se trăgea de peste tot, i-au omorât pe toți. Cu excepția unuia care s-a ascuns sub geaca mea de piele. Oamenii se prefăceau că sunt morți. Erau îngroziți. Un motiv pentru care au murit atât de mulți oameni este acela că nu voiau să-și părăsească prietenii. Mulți au rămas să-i protejeze pe ceilalți. S-au așezat în fața altora pentru a-i apăra!", a spus solistul trupei "Eagles od Death Metal", Jesse Hughes.

„Povestiri din ţara jaguarului roşu. O călătorie mexicană” este numele celui mai recent volum publicat de câmpineanul Gabriel Șerban la Editura Humanitas.

La Casa Tineretului s-a desfășurat, week-end-ul trecut, cea de-a XX-a ediție a Concursului muzical județean "Suflet de copil", organizat de Clubul Copiilor din Câmpina, instituție condusă de profesor Alice Botoacă, în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Prahova. Coordonatorul acestui proiect este, încă de la prima ediție, profesorul de canto Ruxandra Brezeanu.

Seratele Culturale Elstar ridică serios ștacheta calității evenimentelor pe care le organizează, găzduind miercuri, 20 mai, de la ora 17.30, la Librăria Elstar, un moment de excepție.

Librăria Elstar s-a dovedit neîncăpătoare în fața mulțimii de oameni care a dorit să participe la lansarea volumului „tandem dodo”, publicat la Editura Elstar, de Maria Dobrescu și Florin Dochia.