Un cititor CâmpinaTV .ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine surprinsă în cursul zilei de marți, 30 iulie, pe Strada Izvoarelor, din cartierul câmpinean Slobozia.
Pare incredibil, dar în Câmpina, oraș european, în mileniul III, pe Strada Izvoarelor, din cartierul Slobozia, buruienile sunt mai mari decât vacile! Acum, o discuție poate că ar merita făcută și în privința vacilor, care circulă libere pe străzi...
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Președintele Consiliului Județean Prahova, Virgiliu Nanu, a fost din nou pe șantierul drumului surpat de la ieșirea din Câmpina spre Cornu, care asigură și ieșirea spre DN1.

Consiliul Județean Prahova a aprobat vineri, în ședință extraordinară, repartizarea pe localități a cotei de 6% din impozitul pe venit aferent anului 2026.

La solicitarea Primăriei Câmpina, operatorul pentru lucrări de dezinsecție va realiza tratamente specifice în parcurile și zonele verzi din municipiu.

Polițiștii rutieri din Câmpina au fost sesizați, la data de 9 iulie, cu privire la producerea unui accident rutier pe DJ 102I, în comuna Șotrile.