CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Percheziții și mandate de aducere într-un dosar de criminalitate economică, în care prejudiciul se ridică la 1,4 milioane lei

- Actualitate -

Percheziții și mandate de aducere într-un dosar de criminalitate economică, în care prejudiciul se ridică la 1,4 milioane lei

Marți dimineață, polițiștii Inspectoratului Județean de Poliție Prahova - Serviciul de Investigare a Criminalității Economice, au pus în executare 14 mandate de percheziție domiciliară în municipiul București și în județele Argeș, Călărași, Constanța, Dâmbovița, Ilfov și Prahova, într-o cauză penală în care se efectuează cercetări, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de înșelăciune, fals în înscrisuri sub semnătură privată, fals informatic și fals în declarații. 

Din cercetări, a reieșit că, în perioada 2019 - 2021, administratorii în fapt ai unei societăți comerciale cu sediul în municipiul București, ar fi facilitat înregistrarea a 11 contracte de muncă fictive, iar ulterior, în baza acestora s-a solicitat acordarea indemnizației pentru creștere copil. Totodată, au fost puse în aplicare 14 mandate de aducere. Prejudiciul este de aproximativ 1,4 milioane lei, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.

(Foto cu caracter ilustrativ)


26 Sep 2023 14:17 1695 vizualizari


Comentarii






447 vizualizari 30 Mar 2026 21:01 Incendiu la Talea. Pompierii s-au luptat cu flăcările pentru a împiedica extinderea focului

Incendiu la Talea. Pompierii s-au luptat cu flăcările pentru a împiedica extinderea focului

Pompierii militari prahoveni au intervenit în această seară pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea Talea.

citeste mai mult
1556 vizualizari 30 Mar 2026 18:08 Cinci bărbați din Șotrile și Brebu au fost arestați după o bătaie ca-n filme

Cinci bărbați din Șotrile și Brebu au fost arestați după o bătaie ca-n filme

Polițiștii prahoveni au dispus, la data de 28 martie, măsura reținerii pentru 24 ore față de cinci bărbați bănuiți de comiterea infracțiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice, în urma implicării acestora într-un conflict spontan produs la data de 27 martie 2026, în jurul orei 18.15, pe raza localității Șotrile.

citeste mai mult
6567 vizualizari 29 Mar 2026 10:14 Profesorul Cristina Budileanu a încetat din viață. A predat fizică la Colegiul „Grigorescu” Câmpina

Profesorul Cristina Budileanu a încetat din viață. A predat fizică la Colegiul „Grigorescu” Câmpina

A încetat din viață profesorul Cristina Budileanu. Urma să împlinească în octombrie 69 ani. Ca elev și apoi ca dascăl, viața sa a fost legată de CNNG.

citeste mai mult
1363 vizualizari 28 Mar 2026 15:28 Tânăr prahovean, arestat pentru pornografie infantilă și șantaj

Tânăr prahovean, arestat pentru pornografie infantilă și șantaj

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism - Serviciul Teritorial Ploiești, au documentat activitatea infracțională a unui tânăr de 18 ani, cercetat pentru pornografie infantilă și șantaj.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV