Din cauza vântului puternic de joi seară, un copac s-a rupt și a căzut peste Șoseaua Paltinu, la ieșirea din Câmpina spre Valea Doftanei, chiar în dreptul fostei fabrici ”21 Decembrie”.
Copacul s-a prăbușit peste carosabil, iar în cădere a avariat și gardul fostei fabrici, situată pe cealaltă parte a drumului. S-a intervenit pentru eliberarea carosabilului, în vreme ce agenții Poliției Locale Câmpina au asigurat zona respectivă. Din fericire, nu au fost probleme de trafic, la ora respectivă (22.00) circulând foarte puține mașini.

La intrarea pe Aleea Zânelor din Câmpina a apărut un indicator rutier montat pe un stâlp care împiedică accesul autoturismelor pe trotuare.

În urmă cu puțin timp, pe DN1, în apropierea localității Băicoi, a avut loc un accident rutier spectaculos.

Polițiștii prahoveni au pus în executare, în dimineața zilei de 4 martie 2026, patru mandate de percheziție domiciliară, în mai multe locații din județul Prahova, într-un dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de tâlhărie.

Un incendiu puternic a izbucnit în această noapte, în jurul orei 1.00, în localitatea Dițești, din comuna Filipeștii de Pădure.