S-au înregistrat următoarele rezultate:
Şcoala "George Enescu" Sinaia - Şcoala nr. 3 Voila Câmpina 16-4
Şcoala Centrală Câmpina - Şcoala nr. 3 Voila Câmpina 14-2
Şcoala Centrală Câmpina - Şcoala "George Enescu" Sinaia 8-17
Partidele au fost arbitrate de câmpineanul Constantin Baicu.

La finalul acestei săptămâni sunt programate jocurile etapei a 28-a din Liga a 4-a. Iată programul și delegările:

Chiar dacă duminică, 31 mai, este o mare sărbătoare religioasă - Rusaliile, sportul, în general, fotbalul, în special, merg mai departe și continuă competițiile în care sunt angrenate și echipe din zona Câmpina.

Pe stadionul „Conpet” din Strejnic a avut loc miercuri după-amaiză finala fazei județene a Cupei României la fotbal, între formațiile Progresul Drăgănești și CSO Comarnic.

Miercuri, 27 mai, de la ora 17.30, la Strejnic, pe stadionul Conpet, va avea loc finala fazei județene a Cupei României la fotbal, în ultimul act al acestei competiții întâlnindu-se formațiile Progresul Drăgănești și CSO Comarnic.