Partidă total disproporționată între lider și ”lanterna roșie”, Tricolorul Breaza și CS Strejnic, în etapa a 24-a din Liga A Prahova.
De altfel, a fost un galop de sănătate într-un joc în care s-a dat credit și jucătorilor care au evoluat mai puțin. De asemenea, este de notat debutul unui junior - Mircea Gavrilă, 17 ani. Au marcat Dumitrache (min. 10, 50, 58), D. Dumitru (28), Catană (29) și Ștefănoiu (47, 66). Brezenii au mai trimis de două ori mingea în bară, prin Catană și Roșu, dar și oaspeții au avut șansa golului de onoare prin Buceanu, al cărui voleu din minutul 77 a trecut la o palmă de vinclu.
Tricolorul: Negreanu - Prodan (60 Miclea), O. Gheorghe (60 Gavrilă), Popa, V. Burlacu, Tone, Catană (60 Roșu), Nedelcu (46 Ioniță), Duricu, D. Dumitru (46 Ștefănoiu), Dumitrache.
Etapa viitoare, brezenii vor juca în deplasare, în fața unei alte codașe a clasamentului, CSC Berceni.
Rezultatele complete ale etapei din Vinerea Mare - aici.
(Foto - Facebook.com/CSOTricolorulBreaza)

Pentru cele două echipe feminine ale CS Câmpina, de juniori II și juniori III, s-a încheiat competiția „Transylvania Winter Cup”, una dintre cele mai puternice întreceri juvenile în afara campionatului național.

După două zile istovitoare, echipa feminină de juniori II a CS Câmpina a avut neșansa ca ultimul meci la capătul acestor zile să fie tocmai cu gazdele de la Transilvania Brașov, o echipă foarte puternică.

Echipa feminină de juniori II a CS Câmpina, antrenor Daniel Vasile, a susținut la Brașov al doilea meci în turneul Transylvania Winter Cup.

Junioarele mici, așa cum sunt alintate echipierele CS Câmpina de la categoria juniori III, pregătite de antrenorul Denisa Toma, au disputat printre primele jocuri din ziua a doua a turneului „Transylvania Winter Cup”, unul dintre cele mai puternice din handbalul juvenil.