Unele blocuri de pe Bulevardul Carol I din Câmpina, mai ales în zona centrală, au o arhitectură aparte, cu niște ”șepci” ale acoperișului deasupra unora dintre balcoane.
Ei bine, chiar în prima zi a manifestărilor dedicate Zilei Copiilor, la doi pași de locul manifestărilor, de pe un astfel de acoperiș au căzut mai multe bucăți. Acestea nu au căzut chiar pe trotuar, ci pe spațiul din dreptul spațiilor comerciale și de birouri din zonă, despărțit de trotuarul propriu-zis printr-un mic spațiu verde.
Este vorba de blocul la parterul căruia se află sediul Asociației Vânătorilor și Pescarilor Sportivi, bucățile din acoperiș căzând chiar în apropierea intrării în sediul acestei asociații.
Acum, din fericire, nu s-a întâmplat nimic grav, nimeni nu a fost rănit, par mai degrabă niște bucăți de lemn, dar dacă evenimentul se va repeta...
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!
Consiliul Local Câmpina va aproba în ședința sa de joi, 31 iulie, un proiect prin care se stabilește tipul de suport alimentar care va fi acordat preșcolarilor și elevilor din două instituții de învățământ în Programul Național ”Masă sănătoasă”.
Polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Câmpina au fost sesizaț în cursul zilei de miercuri, 30 iulie, cu privire la producerea unui accident rutier pe raza municipiului.
O nouă generație de agenți de poliție, absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție ”Vasile Lascăr” Câmpina, s-a alăturat colectivului Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, fiind repartizată în cadrul structurilor de ordine publică și poliție rutieră.
Miercuri, 30 iulie, era programată grevă în mai multe primării din țară, inclusiv la 21 de primării din Prahova.