CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

A fost semnat contractul pentru pasajul suprateran peste DN1, la intersecția cu DJ 215, spre Băicoi

- Actualitate -

A fost semnat contractul pentru pasajul suprateran peste DN1, la intersecția cu DJ 215, spre Băicoi

Primarul orașului Băicoi, Marius Constantin, a semnat, la Ministerul Transporturilor, contractul de finanțare pentru realizarea pasajului suprateran peste DN1, la intersecția cu DJ 215.

Banii sunt alocați prin Programul Național de Investiții “Anghel Saligny”, valoarea contractului fiind de 40.407.707,31 lei, iar termenul de finalizare - 31 decembrie 2026.
Intersecția DN1 cu DJ 215 reprezintă unul dintre “punctele negre” de pe DN1, pe raza județului Prahova. Pasajul peste DN 1 va avea o lungime totală de 105 metri, cu trei deschideri, două cu grinzi de 37 metri lungime, iar a treia deschidere cu 24 metri. De asemenea, pasajul va avea cinci bretele pentru legăturile cu Ploiești și Câmpina, respectiv Câmpina - Zona Industrială.
„Este un proiect extrem de important, care va salva vieți și va contribui la dezvoltarea industrială și economică a orașului Băicoi”, a declarat primarul Marius Constantin la semnarea contractului de finanțare.


06 Sep 2024 20:48 4919 vizualizari


Comentarii






312 vizualizari 13 Dec 2025 09:53 Intrarea în vigoare a noilor zone de impozitare ale Câmpinei va fi amânată pentru începutul anului 2027

Intrarea în vigoare a noilor zone de impozitare ale Câmpinei va fi amânată pentru începutul anului 2027

Joi, 18 decembrie, este ședința ordinară a Consiliului Local Câmpina. Pe ordinea de zi a ședinței, printre punctele care vor intra în discuția aleșilor locali se numără și un proiect de modificare a unei hotărâri anterioare privid stabilirea și delimitarea zonelor de impozitare ale municipiului Câmpina.

citeste mai mult
284 vizualizari 13 Dec 2025 09:30 Incendiu la Bordeni. Două persoane au suferit arsuri

Incendiu la Bordeni. Două persoane au suferit arsuri

UPDATE - ISU a anunțat că incendiul a pornit, cel mai probabil, de la o afumătoare lăsată nesupravegheată. Incendiul a fost lichidat.
Puțin înaintea orei 7 în dimineața zilei de sâmbătă s-a dat alarma. Un incendiu la Bordeni, sat al comunei Scorțeni.

citeste mai mult
1101 vizualizari 12 Dec 2025 20:08 Și, totuși, Câmpina va avea patinoar!

Și, totuși, Câmpina va avea patinoar!

Înaite de criza apei, administrația locală din Câmpina anunța o surpriză pentru mari și mici - un patinoar pe locul actualului teren de minifotbal de lângă ștrandul (nefuncțional) din apropierea Casei Tineretului.

citeste mai mult
569 vizualizari 12 Dec 2025 18:10 De luni, 15 decembrie, elevii din localitățile afectate de criza apei revin în bănci

De luni, 15 decembrie, elevii din localitățile afectate de criza apei revin în bănci

Finalizarea analizelor microbiologice efectuate de Direcția de Sănătate Publică Prahova și declararea apei din rețeaua HidroPrahova ca fiind potabilă are în continuare efecte. Mai exact, se intră în normalitate.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV