Se discută de ani buni despre găsirea unei soluții pentru traficul rutier din Câmpina - semafoare, sensuri giratorii, pasaje subterane (rutiere și/ sau pietonale).
Subiectul a fost atins tangențial și la ședința Consiliului Local Câmpina din 30 ianuarie 2025, în cadrul discuțiilor primarul Irina Nistor afirmând: ”Un sistem cu undă verde pentru toate semafoare din zona centrală, de pe Bulevardul Carol I, ar însemna undeva în jurul a 250.000 lei. Nu am cerut decât o ofertă informativă, din partea firmei care se ocupă în prezent de mentenanța semafoarelor din Câmpina. Poate fi mai mult sau mai puțin, dar, informativ, cam aceasta ar fi suma”.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

ISU a emis un mesaj RO-ALERT pentru zona Câmpina în cursul după-amiezii de sâmbătă, 4 iulie.

În seara de vineri, 3 iulie, pe Strada Constantin Stere din Câmpina s-a spart o conductă din rețeaua de apă.

O veste tristă a venit în această dimineață - în cursul zilei de vineri s-a stins din viață violonista Cornelia Bronzetti, cetățean de onoare al municipiului Câmpina din iunie 1997.

Un subiect de actualitate la nivelul municipiului Câmpina este cel al parcărilor, mai ales că administrația locală are un proiect aflat în procedură de transperanță decizională, prin care se dorește reglementarea situației tuturor locurilor de parcare din Câmpina.