CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Poliția Locală Câmpina a început restricționarea accesului publicului în parcuri și locuri de joacă

- Actualitate -

Poliția Locală Câmpina a început restricționarea accesului publicului în parcuri și locuri de joacă

În urma deciziei Comitetului Local pentru Situaţii de Urgenţă al municipiului Câmpina, întrunit vineri, 20 martie 2020, privind închiderea locurilor de joacă pentru copii, a terenurilor de sport comune şi a parcurilor din municipiul Campina, Direcţia Poliţia Locală a demarat acţiunea de restricţionare a accesului în locaţiile menţionate, se arată într-un comunicat al Comitetului Local pentru Situații de Urgență, semnat de primarul Horia Tiseanu.

Comitetul Local pentru Situații de Urgență atrage atenţia că, în cazul nerespectării măsurilor dispuse, vor fi aplicate amenzi al căror cuantum este de până la 1500 lei. Poliția Locală Câmpina face apel la calm și atitudine civică și îi roagă pe câmpineni să sesizeze Dispeceratul Poliției Locale la numărul de telefon 0244.332.420 sau 0800.800.922 ori pe whatsapp la 0749.263.001, oricând constată încălcarea restricțiilor impuse, asigurând astfel împreună un climat de siguranță și sănătate publică.


22 Mar 2020 15:15 4530 vizualizari


Comentarii






543 vizualizari 21 Jan 2026 14:14 Polițiștii prahoveni au depistat mai multe persoane urmărite pentru punerea în executare a unor condamnări

Polițiștii prahoveni au depistat mai multe persoane urmărite pentru punerea în executare a unor condamnări

Polițiștii din cadrul structurilor operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Prahova au executat la data de 20 ianuarie 2026, nouă mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, emise de instanțele de judecată competente.

citeste mai mult
564 vizualizari 21 Jan 2026 10:34 Modernizarea iluminatului public în mai multe localități din Prahova. Printre acestea – Breaza, Cornu și Provița de Jos

Modernizarea iluminatului public în mai multe localități din Prahova. Printre acestea – Breaza, Cornu și Provița de Jos

La Consiliul Județean Prahova au fost semnate marți contractele de finanțare pentru modernizarea iluminatului public în 24 de localități.

citeste mai mult
650 vizualizari 21 Jan 2026 09:54 S-a încheiat evaluarea pentru alunecarea de teren din cartierul Câmpinița

S-a încheiat evaluarea pentru alunecarea de teren din cartierul Câmpinița

Câteva zile, Câmpina a ținut din nou capul de afiș cu blocarea Bulevardului Carol I, la ieșirea spre Cornu, din cauza unei alunecări de teren.

citeste mai mult
318 vizualizari 21 Jan 2026 09:44 Într-o singură zi, polițiștii prahoveni au acționat cu opt filtre rutiere și au aplicat 118 sancțiuni

Într-o singură zi, polițiștii prahoveni au acționat cu opt filtre rutiere și au aplicat 118 sancțiuni

În ziua de 20 ianuarie 2026, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune de amploare pe Drumul Național 1 (E60), în colaborare cu polițiștii rutieri ai Inspectoratelor de Poliție Județene Ilfov și Brașov.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV