În ultimul meci din Campionatul Regional de juniori sub 16 ani la baschet, CS Câmpina a jucat în sala de la Valea Călugărească în fața echipei CS Solaris Ploiești.
Băieții antrenați de Cristina Potgieter au învins echipa din Ploiești cu 47-37, lotul aliniat de formația câmpineană fiind alcătuit din Cristian Mocanu (14 puncte), Andrei Mănăilă (8 puncte), Șerban Anghel (6 puncte), Darius Duruian (6 puncte), Teodor Ivana (6 puncte), Eduard Cojocaru (3 puncte), Luca Crăciun (2 puncte), Paul Mușat (2 puncte), Andrei Brezeanu și Robert Cucu.
În funcție de celelalte rezultate care se vor înregistra duminică, CS Câmpina va afla la finalul zilei locul ocupoat în ierarhia acestei competiții și parcursul viitor.

Câmpina are o frumoasă tradiție în fotbalul juvenil, de la regretatul Gicuță Ionescu încoace lista celor efectiv dedicați ca antrenori în fotbalul juvenil fiind una impresionantă. Cel mai nou nume pe această listă este Daniel Dogaru care, la numai 31 ani, are o frumoasă perspectivă.

Liga A a ajuns în fața ultimei etape. Iată programul și delegările:

Ion Burchi se identifică pentru iubitorul fotbalului câmpinean cu echipa Poiana Câmpina, pentru care a jucat mai multe sezoane în Divizia B (Liga a II-a, de acum).

La finalul acestei săptămâni în Câmpina și împrejurimi sau cu implicarea unor echipe ori sportivi din zonă au loc mai multe competiții sportive.