CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Primim de la cititori. Staționare pe Strada Republicii... De pe trecere, direct în mașină!

- Actualitate -

Primim de la cititori. Staționare pe Strada Republicii... De pe trecere, direct în mașină!

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis această imagine care a fost surprinsă în prima parte a acestei zile, pe Strada Republicii din centrul municipiului Câmpina.

Este adevărat că este una dintre cele mai aglomerate zone ale Câmpinei, unde să te oprești câteva clipe pentru a descărca ceva sau pentru a cumpăra ceva este o adevărată epopee. Totuși, cititorul nostru ne-a semnalat situația hilară... Dacă traversezi strada pe această trecere de pietoni, cam trebuie să intri direct în mașina care descărca marfă la un magazin din zonă. Desigur, și invers, dacă vrei să traversezi de pe acea parte, ar trebui să treci prin mașină, ca în desenele animate de pe vremuri.
Suntem de acord că nu prea există soluții, dar nici o astfel de staționare nu este o soluție!
Facem un apel la cititorii noștri! Pentru a nu influența în niciun fel lupta electorală, am decis să suspendăm această rubrică, în ceea ce privește acțiunile care vizează administrația locală. Vom publica în continuare imagini cu parcări aiuritoare sau orice alt lucru care nu are vreo legătură cu administrația locală. Așteptăm în continuare imaginile surprinse de dumneavoastră pe numărul de whatsapp 0733.388.425. Imaginile pe care ni le-ați transmis și încă nu au fost publicate, le vom păstra și vom verifica după alegeri dacă situațiile semnalate de dumneavoastră se mențin sau nu. De asemenea, imediat după alegeri, indiferent de numele viitorului primar, vom relua această rubrică, una care se bucură de un mare succes în rândurile cititorilor noștri. Suntem convinși că înțelegeți exact sensul deciziei noastre și vă invităm să ne fiți în continuare aproape!


30 May 2024 17:14 2294 vizualizari


Comentarii






  • 30.05.2024 18:15 Ion Toate magazinele, butiqurile, Carrefour, din zona ar trebui închise și mutate în alte zone. S-ar face ordine, s-ar elibera zona de atâtea sute de vehicule care blochează și poluează excesiv zona. Și făcut mai repede pasajul subteran. Centrul orașului sa fie modernizat, liber, curat, ,,aerisit"!
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
288 vizualizari 24 Jan 2026 20:29 Un accident pe DN1, la Bănești, a readus în atenție urgența realizării unui sens giratoriu

Un accident pe DN1, la Bănești, a readus în atenție urgența realizării unui sens giratoriu

Pe DN1, la Bănești, una dintre zonele care rămâne cu un risc foarte ridicat în producerea accidentelor rutiere, viteza cu care se circulă duce de prea multe ori la accidente rutiere grave, chiar și la decese.

citeste mai mult
466 vizualizari 23 Jan 2026 18:20 În 2025, în Prahova, 14 persoane au murit în accidente produse din cauza pietonilor și a bicicliștilor

În 2025, în Prahova, 14 persoane au murit în accidente produse din cauza pietonilor și a bicicliștilor

Siguranța rutieră reprezintă o prioritate permanentă pentru Inspectoratul Județean de Poliție Prahova, în contextul în care dinamica traficului rutier impune o atenție sporită asupra comportamentului tuturor participanților la trafic, în special al celor vulnerabili.

citeste mai mult
9124 vizualizari 23 Jan 2026 08:19 La Șotrile, Curtea de Conturi a constatat că se acordau bonificații unor persoane cu datorii la bugetul local. Prejudiciul - peste 800.000 lei

La Șotrile, Curtea de Conturi a constatat că se acordau bonificații unor persoane cu datorii la bugetul local. Prejudiciul - peste 800.000 lei

822.969 lei este prejudiciul constatat de inspectorii Curții de Conturi, în urma verificărilor efectuate la Primăria Șotrile.

citeste mai mult
1210 vizualizari 22 Jan 2026 17:56 Trafic de canabis și cocaină pe străzile unei localități din Prahova

Trafic de canabis și cocaină pe străzile unei localități din Prahova

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Serviciul Teritorial Ploiești, au documentat activitatea infracțională a două persoane (un bărbat, de 29 ani și o femeie, de 28 ani), cercetați pentru săvârșirea infracțiunilor de trafic de droguri de risc și mare risc, complicitate la trafic de droguri de risc și mare risc, deținere de droguri de risc și mare risc pentru consum propriu, fără drept și conducerea unui vehicul fără permis de conducere, în formă continuată. 

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV