La Casa Tineretului din Câmpina a avut loc, în această seară, cea de-a șasea ediție a Balului "Nunta de Aur", eveniment organizat de administrația locală pentru cuplurile care au împlinit 50 de ani de căsnicie. 15 familii au venit la bal, oameni frumoși, cu sufletul tânăr și o ținută deosebită.
A fost al șaselea an consecutiv când la Câmpina se organizează această acțiune și de fiecare dată am descoperit oameni minunați, distinși, energici, cu simțul umorului, oameni plini de viață și de dragoste pentru Câmpina, orașul la a cărei construcție și-au adus o mare contribuție. Oameni care sunt împreună de 50 de ani, trăind uniți bucuriile și necazurile vieții.
Sărbătoriții au primit diplome de onoare și flori din partea reprezentanților administrației locale: primarul Horia Tiseanu, consilierii locali Monica Clinciu, Lucian Cercel și Florin Frățilă, consilierul personal al primarului - Marian Dulă. S-a ciocnit un pahar, s-a socializat, s-au depănat amintiri despre Câmpina de ieri și s-a dansat, că doar de aceea era bal.

Vineri, 7 noiembrie, de la ora 17.30, va avea loc o nouă ediție a Seratelor Culturale Elstar de la Câmpina, invitată fiind scriitoarea Cristina Struțeanu, care își va lansa volumul ”Mai departe... Mai aproape... Fetele pădurii”.

Cea de-a 32-a ediție a Galei Topul Firmelor Prahovene a avut loc vineri, 31 octombrie 2025, la Complexul Ramatuelle din Păulești.

Aura Christi a revenit la Câmpina pentru a-și lansa volumul ”Treptele fericiților”, în cadrul Seratelor Culturale Elstar.

Ziua Clerului Militar a fost sărbătorită joi, 30 octombrie 2025, la Catedrala Națională, printr-un Te Deum oficiat de Preasfințitul Părinte Varlaam Ploieșteanul, episcop vicar patriarhal.