CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Un bărbat de 31 de ani a fost prins sub o mașină la Șotrile. A fost nevoie de descarcerare

- Actualitate -

Un bărbat de 31 de ani a fost prins sub o mașină la Șotrile. A fost nevoie de descarcerare

În această după-amiază, un incident rutier mai puțin obișnuit a avut loc la Șotrile, în satul Lunca Mare. Un bărbat de 31 de ani a fost prins sub o autoutilitară și a fost nevoie de intervenția pompierilor de la descarcerare pentru a fi scos.

Încă nu se știu prea multe detalii despre acest accident, dar primele informații arată că mai mulți bărbați descărcau marfă dintr-o autoutilitară, pe o străduță laterală în pantă, în apropierea DJ102. La un moment dat, mașina, probabil neasigurată corespunzător, a început să se deplaseze și a prins sub ea pe unul dintre bărbați. Acesta a fost conștient în permanență, dar a fost nevoie de descarcerare pentru a putea fi scos de sub autoutilitară, mai ales că exista suspiciunea de a fi suferit o fractură a bazinului. Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Prahova, s-a intervenit cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD, aceasta din urmă transportându-l pe tânăr la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean, de la Ploiești. Vom reveni.

(foto cu caracter ilustrativ)


27 Oct 2018 14:09 6106 vizualizari


Comentarii






357 vizualizari 27 Mar 2026 21:31 Pe Strada Mihai Eminescu nu se va mai putea parca pe trotuarul din dreptul Colegiului „Grigorescu”

Pe Strada Mihai Eminescu nu se va mai putea parca pe trotuarul din dreptul Colegiului „Grigorescu”

În condițiile în care lipsa locurilor de parcare, mai ales în zona centrală, este o problemă din ce în ce mai acută în Câmpina, mulți conducători auto alegeau să-și lase mașinile pe trotuarul de pe Strada Mihai Eminescu în dreptul Colegiului Național „Nicolae Grigorescu”.

citeste mai mult
323 vizualizari 27 Mar 2026 21:10 Discuții aprinse în Consiliul Local pentru monitorizarea lucrărilor de la Spitalul Municipal

Discuții aprinse în Consiliul Local pentru monitorizarea lucrărilor de la Spitalul Municipal

O propunere a consilierului local Rudolf Leica la ”diverse” în ședința ordinară a Consiliului Local Câmpina de joi, 26 martie, a iscat un șir de discuții aprinse.

citeste mai mult
283 vizualizari 27 Mar 2026 20:20 De aproape trei săptămâni, o groapă în urma unei lucrări pe Strada IH Rădulescu încurcă traficul rutier

De aproape trei săptămâni, o groapă în urma unei lucrări pe Strada IH Rădulescu încurcă traficul rutier

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine cu o groapă apărută pe Strada IH Rădulescu, în urma unei lucrări la o rețea de utilități.

citeste mai mult
261 vizualizari 27 Mar 2026 19:06 Polițiștii au prins cu... radarul un șofer cu permisul suspendat

Polițiștii au prins cu... radarul un șofer cu permisul suspendat

În seara zilei de joi, 26 martie, la Bănești, pe DJ100D, polițiștii au depistat un autoturism care circula cu o viteză de 65km/h, cu o viteză cu 15km/h față de cea permisă pe acel sector de drum.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV