Patru elevi de la Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” Câmpina s-au calificat pentru Olimpiada Națională la Limba și literatura română, la nivelul întregului județ, numărul elevilor calificați fiind de 29.
Cei patru merituoși elevi ai Colegiului câmpinean sunt:
Adina Bizadea - clasa a VI-a
Ingrid Maria Nițu - clasa a VI-a
Andrei Robert Marina - clasa a IX-a
Irina Gabriela Papuc - clasa a XI-a
Pentru ciclul gimnazial, Olimpiada va avea loc la Bacău, în perioada 17-21 aprilie, iar pentru ciclul liceal, etapa finală va avea loc în perioada 24-28 aprilie, la Suceava.

Bianca Marin are 16 ani și este elevă la Colegiul Național “Nicolae Grigorescu” din Câmpina. Tânăra se află internată la Institutul Clinic Fundeni din București, diagnosticul fiind aplazie medulară.

Seminarul eTwinning desfășurat la Lille, în Franța, în perioada 7-9 noiembrie 2025, a reunit 57 cadre didactice din întreaga Europă, oferind un cadru colaborativ pentru schimbul de bune practici, dezvoltarea de proiecte internaționale și explorarea unor metode moderne de predare.

Vineri, 14 noiembrie 2025, a fost o frumoasă sărbătoare la Grădinița „Iulia Hasdeu” din Câmpina, instituție care a împlinit 52 ani de la înființare.

Veste bună pentru cele două licee câmpinene! Proiectele lor au fost selectate și admise la finanțare din Fondul "Științescu" Prahova, destinat implementării inițiativelor privind știința, tehnologia, arta și inovația.