CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

La Telega, Scorțeni, Comarnic și Sinaia apa va fi oprită din cauza secetei

- Actualitate -

La Telega, Scorțeni, Comarnic și Sinaia apa va fi oprită din cauza secetei

Pentru refacerea stocului foarte scăzut de apă din rezervoare, operatorul HidroPrahova a anunțat oprirea apei în anumite intervale orare în mai multe localități.

Cosnumul excesiv de apă, în principal, din cauza caniculei, dar și lipsa precipitațiilor au fost alți factori care au dus la luarea unei asemenea decizii.
HidroPrahova a anunțat oprirea apei în următoarele localități:
- Telega, afectată zona Telega Vale – Hidro Prahova anunță că, în vederea refacerii stocului de apă foarte scăzut din rezervoare, din cauza lipsei precipitațiilor și a unui consum excesiv de apă din Telega Vale, este nevoită să oprească furnizarea apei, în perioada 12 august 2024 – 14 august 2024, în intervalul orar 23.00 – 5.00, cu posibilitate de prelungire;
- Scorțeni, sat Scorțeni – HIDRO Prahova S.A. anunță că, în vederea refacerii stocului de apă foarte scăzut din rezervoare, din cauza lipsei precipitațiilor și a unui consum excesiv de apă din comuna Scorțeni, este nevoită să oprească furnizarea apei, luni – 12 august 2024, în intervalul orar 12.30 – 18.00, cu posibilitate de prelungire.
- Sinaia – Hidro Prahova S.A. anunță că, în vederea refacerii stocului de apă foarte scăzut din rezervoarele de apă, din cauza lipsei precipitațiilor și a unui consum excesiv de apă din orașul Sinaia, este nevoită să furnizeze apă cu presiune redusă, începând cu data de 13 august 2024, până la revenirea debitelor normale. – Vor fi afectați de această oprire abonații care locuiesc în zona centrală, Bulevardul Carol I cu străzile adiacente și cartierul Platou Izvor.
-  Comarnic, afectate străzile parțial Ghioșești, Poiana, Vatra Satului, Republicii, Valea Cândei, Școlii și în totalitate Podul Lung – Hidro Prahova S.A. anunță că, în vederea refacerii stocului de apă foarte scăzut din rezervoare, din cauza lipsei precipitațiilor și a unui consum excesiv de apă din orașul Comarnic, este nevoită să oprească furnizarea apei, în perioada 13 august 2024 – 19 august 2024, în intervalele orare 12.00 – 16.00 și 0.00 – 4.00, cu posibilitate de prelungire.

(Foto cu caracter ilustrativ)


12 Aug 2024 16:44 4387 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
1097 vizualizari 01 Dec 2025 13:35 Bazinul de apă curată de la Lunca Mare este avariat, astfel că nu se puteau face rezerve de apă. Reparația sa ar dura... 32 luni!

Bazinul de apă curată de la Lunca Mare este avariat, astfel că nu se puteau face rezerve de apă. Reparația sa ar dura... 32 luni!

Criza apei continuă la Câmpina și în alte localități din Prahova și Dâmbovița, peste 120.000 oameni fiind afectați.

citeste mai mult
2530 vizualizari 01 Dec 2025 06:53 Duminică noaptea, la Câmpina a ajuns primul transport cu apă potabilă din rezerva de stat. Luni, 1 Decembrie, începe distribuirea către populație

Duminică noaptea, la Câmpina a ajuns primul transport cu apă potabilă din rezerva de stat. Luni, 1 Decembrie, începe distribuirea către populație

În noaptea de duminică spre luni, la Câmpina a ajuns primul transport cu apă potabilă îmbuteliată, care va fi distribuită populației începând cu 1 Decembrie.

citeste mai mult
484 vizualizari 30 Nov 2025 22:47 ISU va asigura apa menajeră, în localitățile afectate de criza apei, cu patru cisterne de 9.000 litri

ISU va asigura apa menajeră, în localitățile afectate de criza apei, cu patru cisterne de 9.000 litri

În urma ședinței extraordinare a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, desfășurată duminică, s-a decis ca ISU Prahova să asigure transportul și distribuirea apei menajere - interzisă consumului uman, utilizând cele patru autocisterne de 9.000 de litri aflate în dotarea inspectoratului.

citeste mai mult
1256 vizualizari 30 Nov 2025 21:42 Premierul Ilie Bolojan se implică în criza apei din Prahova și Dâmbovița. Urmează demiteri?

Premierul Ilie Bolojan se implică în criza apei din Prahova și Dâmbovița. Urmează demiteri?

Într-un mesaj postat pe o rețea de socializare, premierul Ilie Bolojan a anunțat măsuri privind criza apei din Prahova și Dâmbovița, municipiul Câmpina fiind direct afectat.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV