La prima vedere, pare că un OZN a aterizat pe DN1, lângă stația de carburant ETU de la km 96, pe raza localității Cornu. Acest OZN, o construcție unică în România, este primul restaurant de tip autogrill din țara noastră și va fi deschis începând de mâine, 18 aprilie 2017.
ETU Pizza&Grill aparține societății Neptun Câmpina și, pe lângă arhitectura futuristă, le oferă celor aflați în tranzit pe DN1, dar și localnicilor, produse culinare delicioase, create de bucătari de top. OZN – ETU PIZZA&GRILL își așteaptă vizitatorii cu trapa deschisă, servicii impecabile și un meniu deosebit. De mâine, vă puteți convinge singuri! ETU Pizza&Grill are o capacitate de 88 de locuri, include și o sala de evenimente și conferințe cu 110 locuri, iar în perioada caldă va fi deschisă și o terasă.

Pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o locuință particulară situată pe strada Armoniei, satul Trăisteni, comuna Valea Doftanei.

Circulația rutieră va fi închisă total, pe ambele sensuri, pe podul de la Zorile, miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 9.00-18.00, pentru executarea lucrărilor de reparații.

La data de 8 iunie 2024, în jurul orei 15.20, polițiști din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Valea Doftanei au depistat pe DJ 207 un ATV care circula din direcția localității Șotrile către satul Plaiul Câmpinei.

Avocatul Poporului a transmis Primăriei Câmpina o adresă în care anunță că s-a autosesizat în urma apariției în presă a articolelor privind situația președintelui (suspendat) al CS Câmpina, Adrian Stoican.