CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Ursul a venit din nou la Câmpina! De această dată, pe Calea Doftanei...

- Actualitate -

Ursul a venit din nou la Câmpina! De această dată, pe Calea Doftanei...

Mesajele RO ALERT ale ISU Prahova privind prezența unui urs în Câmpina au începutr să devină un fapt cotidian, este foarte posibil să ajungem ca, în lipsa acestora lumea, să devină îngrijorată: ”Ce mai face ursul?” ”O fi adormit?” ”L-o fi furat careva?”

Acum, lăsând gluma la o parte, în această dimineață a apărut din nou ursul pe Calea Doftanei, în apropierea imobilului de la numărul 109.
ISU Prahova a emis un mesaj RO ALERT în acest sens și a anunțat alocarea unei ambulanțe SMURD.


29 Aug 2024 09:32 7298 vizualizari


Comentarii






  • 30.08.2024 12:43 Lulu Mai știe cineva cum era pe vremea......împușcătului .....nu câini vagabonzi nu ursi în oras Romania un stat respectat în lume nu droguri, toată lumea avea servici.Si va întrebați de ce ducem dorul acelei perioade?.??
  • 29.08.2024 20:56 Cetățeanul Daca cineva îl crapă pe urs, i se face dosar penal, putorile din ONG-uri sar cu gura, iar autoritățile tac, iar când moare în om încep, ca la piață sa dea, vina unii pe alții. Un stat, vai mama lui, autorități din Câmpina, vai de capul lor.
  • 29.08.2024 18:44 A.G Decât sa plângem în online mai bine facem o petiție sa cerem demisia celor responsabili: Ministerul Mediului,Romsilva,AJVPS.Pe ăștia cine ii verifica.Cine sa încumetă sa meargă în pădure,animalul nu are discernământ dar nici cei care iau decizii în tara asta.
  • 29.08.2024 15:45 Jilaveanu Da cel din comuna Scorțeni Ph. de nu zice nimeni nimic.A ucis la vecini 40 de păsări iar la altu două caprè.Sî ne ''terorizează''aproape în fiecare seară?!
  • 29.08.2024 13:58 Dima In afara de mesajele Ro- Alert aveti de gand sa faceti ceva concret sa fim in siguranta
139 vizualizari 15 Apr 2026 20:22 Bani alocați în proiectul bugetului local al Câmpinei pentru modernizarea parcului de pe Strada Oituz

Bani alocați în proiectul bugetului local al Câmpinei pentru modernizarea parcului de pe Strada Oituz

Este vorba de parcul care a purtat multă vreme numele „Mițu-Chițu”, denumire pe care unii încă o mai folosesc. Nu și parcul, care este închis de multă vreme, cu excepția unei scurte perioade de sărbători la finalul anului 2024.

citeste mai mult
152 vizualizari 15 Apr 2026 20:11 La Câmpina se pregătesc două sensuri giratorii despre care se vorbește de mai mulți ani. Și se va mai vorbi...

La Câmpina se pregătesc două sensuri giratorii despre care se vorbește de mai mulți ani. Și se va mai vorbi...

Problema traficului rutier din Câmpina tinde să fie din ce în ce mai presantă pentru toți cei implicați, răsfrângându-se, finalmente, asupra administrației locale. 

citeste mai mult
1708 vizualizari 15 Apr 2026 11:25 Alertă pe Aleea Scărișoara din Câmpina! O mașină de Poliție și o Ambulanță au ajuns marți seară în zonă

Alertă pe Aleea Scărișoara din Câmpina! O mașină de Poliție și o Ambulanță au ajuns marți seară în zonă

Aleea Scărișoara din Câmpina este una dintre zonele gri din punct de vedere al infracționalității.

citeste mai mult
4676 vizualizari 14 Apr 2026 19:11 Accesul la insulele ecologice digitalizate, în trei pași foarte simpli

Accesul la insulele ecologice digitalizate, în trei pași foarte simpli

Așa cum vă anunțam în articolele noastre anterioare, din luna februarie, în municipiul Câmpina au început să intre treptat în funcțiune insulele ecologice digitalizate achiziționate printr-un proiect cu fonduri europene.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV