Campania "Fii FORDmidabil cu MEDIMFARM!" s-a încheiat pe 14 aprilie și mii de clienți din întreaga țară, care au cumpărat produse de la Farmaciile Medimfarm, s-au înscris la tombolă cu speranța că vor câștiga unul din marile premii. Vă reamintim, pentru această tombolă, Medimfarm a pus la bătaie patru autoturisme Ford KA+, 100 de produse TVS și multe alte premii.
Marea extragere a tombolei "Fii FORDmidabil cu MEDIMFARM!" va avea loc vineri, 19 aprilie 2019, ora 9.00, la sediul din Ploiești. Extragerea premiilor va fi transmisă live pe Facebook, pe pagina Farmaciilor Medimfarm. Mult succes participanților!

În urma ședinței extraordinare a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, desfășurată duminică, s-a decis ca ISU Prahova să asigure transportul și distribuirea apei menajere - interzisă consumului uman, utilizând cele patru autocisterne de 9.000 de litri aflate în dotarea inspectoratului.

Într-un mesaj postat pe o rețea de socializare, premierul Ilie Bolojan a anunțat măsuri privind criza apei din Prahova și Dâmbovița, municipiul Câmpina fiind direct afectat.

În seara Sfântului Andrei, la Câmpina ar fi trebuit să răsune primele colide ale iernii și să se aprindă iluminatul festiv de sărbători. Din cauza crizei apei, însă, evenimentul a fost anulat. Luminițele s-au aprins, pur și simplu, odată cu iluminatul public stradal.

Ziua de marți, 2 decembrie, ar fi trebuit să însemne pentru aproape 1.300 elevi ai Școlii de Agenți de Poliție ”Vasile Lascăr” Câmpina reîntoarcerea la cursuri.