La Partidul Mişcarea Populară din Câmpina au avut loc, vineri seară, alegeri pentru noile structuri de conducere. Evenimentul s-a bucurat de prezenţa mai multor invitaţi: preşedintele PMP Prahova - deputatul Cătălina Bozianu, consilierii judeţeni Adrian Tomoşoiu şi Nicolae Măruntu, preşedintele PMP Ploieşti - Bogdan Hodorog. În urma alegerilor interne, Adrian Piţigoi a fost reales ca preşedinte al organizaţiei locale a PMP.
"Sunt convins că noua echipă de conducere va avea un cuvânt greu de spus la viitoarele alegeri locale. Am convingerea că prin calitatea oamenilor din această echipă, prin efortul nostru comun, ne vom asigura o voce puternică în Consiliul Local. Suntem o echipă capabilă să iniţieze proiecte benefice pentru comunitatea noastră şi, în acelaşi timp, să ducă mesajul PMP la fiecare om din oraş", a spus Adrian Pițigoi în faţa colegilor săi de partid.
"Partidul Mișcarea Populară are la Câmpina una dintre cele mai puternice echipe din țară. Datorăm acest fapt, în primul rând, colegului nostru Ionuț Adrian Pițigoi, viceprimarul municipiului Câmpina, pe care îl felicit pentru realegerea ca președinte al organizației. Le mulțumesc lui Ionuț Pițigoi și colegilor noștri de la Câmpina pentru modul în care acționează în relația cu cetățenii. Ei sunt dovada vie a faptului că, pentru Partidul Mișcarea Populară, a fi în slujba și la dispoziția cetățenilor, nu este doar o vorbă goală", a afirmat deputatul Cătălina Bozianu, președintele PMP Prahova.
În vârstă de 38 de ani, Adrian Piţigoi este viceprimar al municipiului Câmpina, dar şi vicepreşedinte al Organizaţiei Judeţene a PMP.
Iată structura completă de conducere a PMP Câmpina, rezultată în urma votului din 13 octombrie 2017: Adrian Piţigoi - preşedinte; Viorica Stănică - secretar general; Robert Minea, Aron Sabo, Ion Baltag, Marian Brătoiu, Florin Panait, Costin Petcu, Valentin Toma - vicepreşedinţi; Georgeta Radu, Dan Cornea, Liliana Pricopie, Vasile Ilioaie, Octavian Bocioacă, Sebastian Boeru, Olga Ungureanu, Ioan Crăciun, Silviu Tudose - secretari executiv.

Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) a inițiat o campanie la nivel național, prin care dorește să fie mai aproape de cetățeni, să le asculte doleanțele și problemele. „AUR te aude!” este numele acestei campanii care a ajuns și la Câmpina.

Ziua porților deschise este, de obicei, un eveniment al unei instituții publice. În acest context, inițiativa USR Câmpina de a organiza un astfel de eveniment este cel puțin inedită.

Conducerea AUR Câmpina a început vizitele în cartiere, primul vizat fiind cartierul Turnătoriei, unul dintre cele mai sărace, cu foarte multe probleme de toate felurile.

Simona Panait a devenit președinte ales al filialei Câmpina a Alianței pentru Unirea Românilor.