”Și un singur salariat dacă este într-o astfel de situație, e prea mult!”, a sintetizat viceprimarul Livia Lupu problema - semnalată de cetățeni - a consumului de băuturi alcoolice în rândul unora dintre angajații Primăriei Câmpina.
”Unii dintre cetățeni ne-au semnalat că s-au confruntat, de-a lungul timpului, cu diverse comportamente din partea unor salariați ai Primăriei, din cauza consumului de alcool. Am început prin a elabora o procedură privind modalitatea de testare a salariaților privind consumul de băuturi alcoolice, pe care o voi supune atenției Comisiei de Control Intern Managerial. Asigurăm, astfel, cetățenii, că nu vom permite ca imagine instituției și a oamenilor să fie afectată de asemenea comportamente”, a spus viceprimarul Livia Lupu.
”Astfel de comportamente într-o instituție publică, în anul 2025, nu-și au locul”, a completat pe un ton ferm primarul Irina Nistor.
Practic, procedura va stabili modalitatea prin care se vor face astfel de controale. Probabil, și eventuale sancțiuni... Un exercițiu interesant, chiar dacă pentru unii vine cam târziu.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse chiar pe Bulevardul Carol I, în stația de autobuz din apropierea Complexului comercial Penny, identificată până de curând ca fiind stația de la cinematograf.

Un incendiu a izbucnit noaptea trecută, în jurul orei 23.30, la o locuință particulară din comuna Provița de Jos, sat Drăgăneasa.

Ministrul Investițiilor și Fondurilor Europene, Dragoș Pîslaru, a anunțat, săptămâna trecută, că a primit confirmarea de la Parchetul European cu privire la derularea investigației în cazul achiziției la suprapreț a microbuzelor școlare electrice. Un scandal în mijlocul căruia este o firmă din Câmpina - Aveuro Internațional SRL a lui Vlad Papuc.

Odată cu apariția tot mai frecventă a urșilor pe străzile din Câmpina, Primăria a anunțat în cursul zilei de luni, 20 aprilie, o serie de decizii concrete.