Pe DN1, în zona Paralela 45, pe sensul de mers Ploiești - Câmpina, a avut loc luni după-amiază un accident rutier în urma căruia un autoturism s-a răsturnat în afara părții carosabile.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, traficul s-a desfășurat dirijat în zona respectivă. Conducătorul auto, în vârstă de 27 ani, și un pasager, în vârstă de 23 ani, au fost transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Începând de luni, 29 iunie, 82 tineri polițiști, absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție „Vasile Lascăr” Câmpina, au făcut primul pas în cariera lor profesională, alăturându-se colectivului Inspectoratului de Poliție Județean Prahova.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Pe fondul avertizării meteorologice de Cod Roșu, valabilă în intervalul 29 iunie, ora 10.00 – 1 iulie, ora 10.00, care anunță temperaturi extreme și disconfort termic deosebit de accentuat, Primăria Câmpina a amenajat, în zona centrală a municipiului, un punct de prim ajutor.

Sunt șapte ani și patru luni de la semnarea contractului de finanțare pentru proiectul privind eficientizarea energetică a Spitalului Municipal Câmpina. După șapte ani și patru luni, proiectul nu este finalizat!