La finalul acestei săptămâni, ambele echipe de handbal ale CS Câmpina sunt angrenate în diverse competiții.
Astfel, junioarele III, pregătite de antrenorul Daniel Vasile, în cadrul etapei a 13-a din Campionatul Național de Handbal Feminin, Seria D, vor juca sâmbătă, 27 ianuarie, de la ora 11.00, în sala Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu”, în fața formației CS Bucov.
La rândul lor, junioarele IV, pregătite de antrenorul Denisa Toma, vor juca la București, în sala Dinamo. duminică, 28 ianuarie, după următorul program: ora 13.00 - cu AHC Dinamo București; ora 14.00 - cu ACS Ștefan Birtalan București.
Sportul Câmpina a avut un parcurs bun în sezonul precedent, un parcurs încheiat pe un meritoriu loc 5.
CS Cornu își va relua pregătirile pe 15 iulie. Deja la gruparea din Cornu sunt multe noutăți în lot și s-a stabilit și programul meciurilor amicale.
În perioada 1-6 iulie, la Samorin, în Slovacia, are loc Campionatul European de juniori, competiție la care participă și sportivi de la clubul câmpinean Barracuda, condus de Gabriel Cojocaru.
Continuăm periplul pe la echipele din Câmpina și împrejurimi pentru a vedea ultimele detalii înaintea noului sezon competițional,