CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.hidroprahova.ro/
http://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Premierea olimpicilor de la Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” Câmpina

- Social -

Premierea olimpicilor de la Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” Câmpina

La inițiativa Asociației Părinților Elevilor de la Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” din Câmpina, marți, 18 iunie 2024, a avut loc premierea olimpicilor din această instituție de învățământ.

A fost vorba de nu mai puțin de 83 elevi și mai multe echipe, premierea fiind realizată exclusiv din fondurile asociației. Festivitatea de premiere a fost oficiată de Cerasela Tănase, președintele asociației, iar la acest moment festiv au participat cadre didactice, părinți și directorul Colegiului, profesor Roxana Stan.
Iată și lista olimpicilor:
Petru Pleșa (clasa a V-a, premiul III Olimpiada Județeană la Limba și literatura română);
Sonia Mihai (clasa a V-a, premiul I la Olimpiada Județeană la Limba germană);
Ilinca Neagu (clasa a V-a, premiul II la Olimpiada Județeană la Religie);
Domnica Vișinescu (clasa a V-a, premiul I la Olimpiada județeană la Religie);
Ana Enescu (clasa a V-a, premiul II la Olimpiada județeană la Matematică);
Ingrid Nițu (clasa a VI-a, premiul I la Olimpiada județeană la Limba și literatura română);
Adina Bizadea (clasa a VI-a, premiul I la Olimpiada județeană la Limba și literatura română);
Victor Arion (clasa a VI-a, premiul II la Olimpiada județeană la Religie);
Ecaterina Rîndașu (clasa a VI-a, premiul II la Olimpiada județeană la Religie);
Daria Toboc (clasa a VII-a, premiul II la Olimpiada județeană la Lectură);
Cristian Koutoulias (clasa a VII-a, premiul I la Olimpiada județeană la Limba neogreacă);
Rheya Ciubotariu (clasa a VII-a, mențiune la Olimpiada județeană la Limba și literatura română);
Miruna Cimpoiașu Tanislav (clasa a VII-a, mențiune la Olimpiada județeană la Limba engleză);
Vinca Martin (clasa a VII-a, premiul I la Olimpiada județeană de Limba germană);
Victor Ion (clasa a VII-a, premiul II la Olimpiada județeană la Limba germană);
Mara Ștefana Abălașei (clasa a VIII-a, premiul I la Olimpiada județeană la Dezbateri);
Karlyn Ionescu (clasa a VIII-a, premiul II la Olimpiada judeeană la Dezbateri);
Mara Zaharia (clasa a VIII-a, premiul II la Olimpiada județeană la Dezbateri);
Maria Delia Marica (clasa a VIII-a, premiul special la faza națională și premiul II la faza județeană la Olimpiada la Istorie);
Ștefan Stanciu (clasa a VIII-a, mențiune la Olimpiada județeană la Istorie);
Mathias Mănescu (clasa a VIII-a, premiul III la Olimpiada județeană la Limba și literatura română);
Vlad Gabriel Dragomir (clasa a VIII-a, premiul III la Olimpiada județeană la Lectură);
Diana Budea (clasa a VIII-a, mențiune la Olimpiada județeană la Limba engleză);
Mălina Gabriela Roiniță (clasa a VIII-a, premiul II la Olimpiada județeană a sportului școlar);
Alesia Dinu (clasa a VIII-a, mențiune la Olimpiada județeană la Limba și literatura română);
Ștefan Tocaru (clasa a VIII-a, mențiune la Olimpiada județeană la Lectură);
Albert Popa (clasa a VIII-a, premiul II la Olimpiada județeană la Matematică și mențiune la Olimpiada județeană la Lectură);
Mara Niță (clasa a IX-a, premiul I la Olimpiada județeană la Cultură și spiritualitate românească);
Dumitru Tiseanu (clasa a IX-a, premiul II la Olimpiada județeană la Fizică);
Andreea Bunescu (clasa a IX-a, premiul III la Olimpiada Națională la Religie și premiul special la Olimpiada națională de Cultură și spiritualitate românească);
Andrei Marina (clasa a IX-a, premiul I la Olimpiada județeană la Limba și literatura română și premiul II la Olimpiada județeană la Cultură și spiritualitate românească);
Alfonso Teodor Stoica (clasa a IX-a, mențiune la Olimpiada județeană la Informatică);
Paula Șerbu (clasa a IX-a, premiul II la Olimpiada județeană de Cultură și spiritualitate românească, mențiune la Olimpiada județeană la Limba și literatura română);
Mihaela Dobra (clasa a IX-a, premiul II la Olimpiada județeană la Religie);
Ana Sabina Terecoasă (clasa a IX-a, premiul II la Olimpiada județeană la Religie);
Delia Otoiu (clasa a IX-a, premiul III la Olimpiada județeană la Cultură și spiritualitate românească);
Ingrid Moldoveanu (clasa a IX-a, mențiune la Olimpiada județeană la Limba și literatura română și mențiune la Olimpiada județeană la Lectură);
Daciana Bry Stănescu (clasa a IX-a, premiul II la Olimpiada Națională la Dezbateri și premiul I la Olimpiada județeană la Lectură);
Maria Bianca Romulescu (clasa a IX-a, premiul III la Olimpiada județeană la Limba franceză);
Elisabeta Barbu (clasa a IX-a, mențiune la Olimpiada județeană la Cultură și spiritualitate românească);
Alexandra Bucura (clasa a IX-a, premiul I la faza județeană și mențiune la faza națională la Olimoiada la Religie);
Maria Gherasim (clasa a X-a, premiul I Olimpiada județeană la Religie, premiul II la faza județeană și premiul special la faza națională a Olimpiadei de Cultură și spiritualitate românească; premiul III la Olimpiada județeană la Limba și literatura română);
Bianca Goagă (clasa a X-a, premiul II la Olimpiada județeană la Limba și literatura română);
Bianca Enescu (clasa a X-a, premiul II la Olimpiada județeană la Limba germană, mențiune la Olimpiada județeană la Limba și literatura română);
Aurelia Vintilă (clasa a X-a, mențiune la Olimpiada județeană la Limba și literatura română);
Irina Iorgu (clasa a X-a, premiul III la Olimpiada județeană la Lectură, mențiune la Olimpiada județeană la Informatică aplicativă);
Maya Rostas (clasa a X-a, mențiune la Olimpiada județeană la Lectură);
David Constantin Cărămidaru (clasa a X-a, premiul III la Olimpiada județeană la Fizică, mențiune la Olimpiada județeană la Matematică);
Ștefan Enescu (clasa a X-a, premiul III la Olimpiada Națională de Dezbateri);
Robert Iulian Ciobanu (clasa a X-a, premiul III la Olimpiada Națională de Dezbateri);
Alexia Ștefănoiu (clasa a X-a, mențiune la Olimpiada județeană la Limba engleză);
Ștefan Bîrligă (clasa a X-a, mențiune la Olimpiada județeană la Informatică);
Alexandru Pleșa (clasa a X-a, premiul III la faza județeană și premiul III la faza națională la Olimpiada la Istorie);
Lucas Iordache (clasa a X-a, mențiune la Olimpiada județeanpă la Informatică aplicată);
Simona Drăgan (clasa a X-a, premiul special la Olimpiada națională la Cultură și spiritualitate românească, mențiune la Olimpiada județeană Limba și literatură română);
Daria Maria Petre (clasa a X-a, mențiune la Olimpiada județeană la Limba engleză);
Serena Ene (clasa a X-a, mențiune la Olimpiada județeană la Lectură);
Maria Cojocaru (clasa a X-a, premiul special la faza națională și premiul I la faza județeană la Olimpiada de Cultură și spiritualitate românească, premiul III la Olimpiada județeană la Religie);
Antonia Stănică (clasa a X-a, mențiune la Oimpiada județean la Cultură și spiritualitate românească);
Andreea Șerbulea (clasa a X-a, premiul I la Olimpiada județeană la Religie, mențiune la Olimpiada județeană la Cultură și spiritualitate românească);
Patricia Mocanu (clasa a X-a, premiul I la Olimpiada județeană a sportului școlar);
Cristian Rădulescu (clasa a X-a, premiul special la faza națională și premiul II la faza județeană la Olimpiada la Istorie);
Livia Pisăliță (clasa a X-a, premiul special la faza națională și premiul I la faza județeană a Olimpiadei la Istorie);
Darius Marcu (clasa a X-a, mențiune la Olimpoiada județeană la Istorie);
Fabian Stelian Cismaru (clasa a XI-a, mențiune la Olimpiada județeană la Informatică);
Luca Mihalache (clasa a XI-a, mențiune la faza națională și premiul III la faza județeană a Olimpiadei la Chimie, mențiune la Olimpiada județeană la Matematică, mențiune la Olimpiada județeană la Informatică, premiul II la Olimpiada județeană la Biologie);
Miruna Drăguș (clasa a XI-a, premiul special la faza națională și premiul II la faza județeană a Olimpiadei la Cultură și spiritualitate românească);
Eduard Găman (clasa a XI-a, premiul II la Olimpiada județeană la Limba germană);
Vlad Honciu (clasa a XI-a, mențiune la Olimpiada județeană la Informatică);
Augustin Gabriel Stoica (clasa a XI-a, mențiune la Olimpiada județeană la Informatică, mențiune la Olimpiada județeană la Fizică);
Tudor Stoian (clasa a XI-a, mențiune la Olimpiada județeană la Inovare și creație digitală);
Cosmin Ionuț Marica (clasa a XI-a, Olimpiada județeană la Geografie);
Alexia Tudorache (clasa a XI-a, premiul II la Olimpiada județeană a sportului școlar);
Dimitria Mantu (clasa a XI-a, mențiune la Olimpiada județeană la Religie, mențiune la Olimpiada județeană la Cultură și spiritualitate românească);
Rebecca Corcodel (clasa a XI-a, mențiune la Olimpiada județeană la Cultură și spiritualitate românească);
Irina Papuc (clasa a XI-a, premiul special la faza națională și premiul I la faza județeană a Olimpiadei de Cultură și spiritualitate românească, premiul I la Olimpiada județeană la Limba și literatura română);
Mihaela Neculaiu (clasa a XI-a, mențiune la Olimpiada județeană la Limba și literatura română);
Andra Maria Popa (clasa a XII-a, premiul II la faza națională și premiul I la faza județeană la Olimpiada sportului școlar, șah);
Laura Cîrciumaru (clasa a XII-a, mențiune la faza națională și premiul I la faza județeană la Olimpiada la Cultură și spiritualitate românească);
Rareș Oancea (clasa a XII-a, premiu special la Olimpiada județeană la Geografie);
Alexandru Șerbănoiu (clasa a XII-a, mențiune la Olimpiada județeană a sportului școlar);
Alexandra Necula (clasa a XII-a, premiul II la Olimpiada județeană la Istorie);
Gheorghe Carol Nica (clasa a XII-a, mențiune la Olimpiada județeană a sportului școlar, șah);
Echipa de baschet masculin gimnaziu (profesor Bogdan Neagu) - premiul II faza județeană;
Echipa de baschet feminin gimnaziu (profesor Bogdan Neagu) - mențiune la faza județeană;
Echipa de baschet masculin liceu (profesor Bogdan Neagu) - mențiune la faza județeană;
Echipa de baschet feminin liceu (profesor Bogdan Neagu) - mențiune la faza județeană;
Echipa de rugby liceu mixt (profesor Bogdan Neagu) - premiul I faza județeană;
Echipa de rugby gimnaziu mixt (profesor Bogdan Neagu) - mențiune la faza județeană;
Echipa de handbal masculin gimnaziu (profesor Simona Pavel) - premiul III faza județeană.
Felicitări tuturor!


18 Jun 2024 23:26 1990 vizualizari


Comentarii






  • 19.06.2024 07:11 diss Felicitări tuturor copiilor, dascălilor și părinților!👏
307 vizualizari 23 Jul 2024 19:34 Miercuri, 24 iulie 2024. Meniul zilei la restaurante din Câmpina

Miercuri, 24 iulie 2024. Meniul zilei la restaurante din Câmpina

Am decis să reunim ofertele privind meniul zilei de la mai multe restaurante din Câmpina pentru a veni atât în întâmpinarea dumneavoastră, care veți avea astfel ocazia să găsiți toate ofertele într-un singur loc, cât și a restaurantelor, care au astfel o ”vitrină” suplimentară unde își pot prezenta produsele.

citeste mai mult
314 vizualizari 22 Jul 2024 21:41 Pe 9 septembrie încep cursurile noului an școlar. Ministerul Educației a anunțat calendarul integral

Pe 9 septembrie încep cursurile noului an școlar. Ministerul Educației a anunțat calendarul integral

Luni, 9 septembrie 2024, vor începe cursurile noului an școlar, a anunțat Ministerul Educației. Noul an școlar va avea cinci module, iar calendarul integral arată astfel:

citeste mai mult
637 vizualizari 19 Jul 2024 15:14 Angajări în Jandarmerie, din sursă externă. Care sunt condițiile?

Angajări în Jandarmerie, din sursă externă. Care sunt condițiile?

Gruparea de Jandarmi ”Matei Basarab” Ploiești organizează concurs prin încadrare directă sau rechemare în activitate în vederea ocupării a 16 posturi de subofițer - 15 la Ordine Publică, iar unul la Administrarea Patrimoniului Mondial.

citeste mai mult
586 vizualizari 14 Jul 2024 19:31 La Câmpina a avut loc primul turneu de fotbal virtual, la Fantasy Club, cu premii deosebite

La Câmpina a avut loc primul turneu de fotbal virtual, la Fantasy Club, cu premii deosebite

La Fantasy Club, situat în clădirea BCR din centrul Câmpinei, a avut loc primul eveniment Pixel Pitch, un eveniment de tip turneu EAFC24 (fostul joc FIFA - simulator de fotbal).

citeste mai mult
https://dentfamily.ro/
https://cleopatra-esthetics.ro/
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2024 Câmpina TV