CONTACT
https://medimfarm.ro/Home/Index
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Poate ar fi vremea să dispară lanțurile din fața Casei de Cultură ”Geo Bogza” Câmpina

- Actualitate -

Poate ar fi vremea să dispară lanțurile din fața Casei de Cultură ”Geo Bogza” Câmpina

A alătura în aceeași frază cuvintele cultură și lanțuri parcă nu este chiar ceva firesc. Poate tocmai de aceea ar fi mai aproape de normal să dispară lanțurile din fața Casei de Cultură ”Geo Bogza” din Câmpina și să se găsească o altă soluție pentru a împiedica parcarea autoturismelor chiar în fața intrării.

Sunt ani buni - chiar în precedentul mandat - de când lanțurile au reprezentat soluția găsită de administrația locală pentru a împiedica parcarea mașinilor pe trotuarul din fața intrării în Casa de Cultură ”Geo Bogza”. Dincolo de alăturarea nefericită, soarta stâlpișorilor care susțin lanțurile a fost mereu una grea. Aproape că nu trecea lună fără ca cineva să nu se ”împiedice” de acești stâlpișori, iar imaginea devenea și mai dezolantă. 
Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis recent aceste imagini cu mesajul - dacă nu se găsește o soluție pentru această problemă, trebuie schimbată problema. 
Oricum ar fi, trebuie găsită o soluție, dacă se poate să fie și ceva mai omenoasă, fără lanțuri... ar fi minunat.


09 Jul 2024 17:57 2249 vizualizari


Comentarii






213 vizualizari 10 Feb 2026 12:18 Liceul Tehnologic „Constantin Istrati” Câmpina a câștigat panouri fotovoltaice care vor produce anual 6.500kW

Liceul Tehnologic „Constantin Istrati” Câmpina a câștigat panouri fotovoltaice care vor produce anual 6.500kW

Liceul Tehnologic „Constantin Istrati” Câmpina a câștigat un concurs în urma căruia va avea montate pe sediul principal panouri fotovoltaice, care vor produce anual 6.500kW.

citeste mai mult
323 vizualizari 10 Feb 2026 11:11 Piațeta „Marin Constantin”, din centrul Câmpinei. Bănci în băltoace înghețate...

Piațeta „Marin Constantin”, din centrul Câmpinei. Bănci în băltoace înghețate...

Pasajul de la Ceas din centrul municipiului Câmpina sau Piațeta „Marin Constantin”, după mai noua sa denumire în onoarea fondatorului și dirijorului Corului „Madrigal”, are o mare problemă de fiecare dată când sunt precipitații.

citeste mai mult
600 vizualizari 09 Feb 2026 20:10 Un teren al Ocolului Silvic Câmpina este plin de gunoaie

Un teren al Ocolului Silvic Câmpina este plin de gunoaie

Pe Strada Livada cu Vișini din cartierul Voila din Câmpina, spre capătul Străzii Prundului, oarecum în spatele fostei ferme, este un teren al Ocolului Silvic. Un teren care este plin de gunoaie și care o ia încet-încet la vale...

citeste mai mult
688 vizualizari 09 Feb 2026 19:35 Apelul echipei de robotică de la „Grigorescu”, după calificarea la faza națională a concursului FTC

Apelul echipei de robotică de la „Grigorescu”, după calificarea la faza națională a concursului FTC

Team Undefined, echipa de robotică a Colegiului Național „Nicolae Grigorescu” din Câmpina, s-a calificat pentru faza națională a concursului First Tech Challenge, cel mai puternic campionat de robotică din țara noastră.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV