Aleea Popasului este o străduță situată aproape de ieșirea din Câmpina spre Cornu. Pornește din Bulevardul Carol I și ajunge până în Strada Crișuri. Nu este mare, are aproximativ 200 metri și a fost modernizată anul trecut. Ei bine, aici, pe Aleea Popasului, orice poate arunca gunoi în voie și exact asta se întâmplă.
Când intri pe alee, dinspre Bulevardul Carol I, totul pare în regulă. Pe măsură ce înaintezi și ajungi spre capăt, în porțiunea dinspre Școala de Poliție și mai ales în zona dinspre DN1, este atât de mult gunoi "proaspăt" încât aproape că nu-ți vine să crezi. Și aici este tot municipiul Câmpina, deși nu pare. Doar că este una dintre multele zone ale localității despre care nu vorbim, cu care nu ne lăudăm și, din păcate, nici nu le supraveghem.
Dacă doriți să citiți și articolul nostru de anul trecut, referitor la modernizarea acestei alei: În Câmpina se lucrează. Iată, Aleea Popasului este gata modernizată

Polițiștii Serviciului Rutier, în colaborare cu specialiștii Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier, au desfășurat în cursul zilei de 21 noiembrie o amplă acțiune de control pe principalele artere din județul Prahova, având ca obiect verificarea conformității transporturilor rutiere de mărfuri și persoane, precum și a respectării timpilor de conducere și de odihnă de către conducătorii acestor vehicule.

Joi seară. Unul dintre blocurile cu zece etaje de pe Strada Schelelor din Câmpina...

Primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, îi îndeamnă pe toți câmpinenii să arboreze Drapelul Național cu ocazia zilei de 1 Decembrie.

Examenul de admitere la Școala de Agenți de Poliție "Vasile Lascăr" din Câmpina se apropie de final, după ce au fost publicate rezultatele obținute de candidați la proba scrisă, inclusiv după soluționarea contestațiilor.