CONTACT

Handbal feminin, juniori III. CS Câmpina - CSM Ploiești 28-36

- Sport -

Handbal feminin, juniori III. CS Câmpina - CSM Ploiești 28-36

Derby-ul Seriei D din Campionatul Național de Handbal Feminin pentru juniori III a opus în sala de sport a Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” din Câmpina formațiile CS Câmpina și CSM Ploiești.

A fost un meci atractiv, cu o atmosferă de mare meci, cu două galerii admirabile, care și-au încurajat în mod sportiv favoritele pe tot parcursul jocului, cu mai multe goluri decât minute, cu multe dueluri tari, fizice, cu momente bune ale ambelor formații. Ploieștencele s-au impus grație, în primul rând, unui plus din punct de vedere fizic evident față de fetele antrenorului Daniel Vasile. Apoi, câmpinencele au părut timorate în multe momente ale jocului, au părut a acuza propriile greșeli, iar ploieștencele au fructificat toate aceste situații, detașându-se pe tabela de marcaj. La pauză, oaspetele au condus de 17-12, impunându-se la final cu scorul de 36-28, o victorie prin care CSM Ploiești își consoldiează poziția de lider al acestei serii.
Câmpinencele rămân cu satisfacția de a se fi ridicat în multe momente ale jocului peste nivelul adversarei și, dn punct de vedere statistic, este echipa care a reușit să înscrie cele mai multe goluri în poarta liderului. În niciun meci din acest campionat, CSM PLoiești nu a încasat mai mult de 20 goluri, iar acest lucru se întâmpla în tur, tot în meciul cu CS Câmpina.
Antrenorul Daniel Vasile a folosit pentru CS Câmpina același lot de jucătoare din ultimele partide: Teodora Alexe, Daria Cojani, Alice Penghea, Rebeca Chitălan - portari, Cătălina Antonie, Antonia Dragomir, Ilinca Neagu, Carina Vasile, Sabrina Lupu, Sofia Robu, Antonia Robu, Mara Apetre, Ariana Duță, Alessia Stamate, Gabriela Roiniță, Teodora Jubea.
Partida a fost arbitrată de A. Avădani și R. Popovici, ambii din Onești.
Etapa viitoare, sâmbătă, 10 februarie, CS Câmpina va juca în deplasare, la Buzău, cu echipa LPS Iolanda Balaș Soter.


03 Feb 2024 18:42 2290 vizualizari


Comentarii






572 vizualizari 13 Apr 2026 16:53 Anca Goran (CSS ”Istrati” Câmpina), două medalii de aur la o competiție atletică în Muntenegru

Anca Goran (CSS ”Istrati” Câmpina), două medalii de aur la o competiție atletică în Muntenegru

În localitatea Bar, din Muntenegru, a avut loc zilele acestea o competiție atletică dedicată copiilor sub 12 ani, campionii de mâine. 

citeste mai mult
412 vizualizari 11 Apr 2026 14:55 Liga a 5-a. Sportul Câmpina - CS Strejnic 1-3

Liga a 5-a. Sportul Câmpina - CS Strejnic 1-3

Jucătorii lui Mara Ciobotaru au început bine partida cu una dintre fruntașele seriei, CS Strejnic, și chiar au deschis scorul, prin Stanciu.

citeste mai mult
627 vizualizari 11 Apr 2026 14:21 Liga a 5-a. Muscelul Câmpina - CS Varnița 8-0

Liga a 5-a. Muscelul Câmpina - CS Varnița 8-0

Sâmbătă dimineață, pe sineticul de la Căminul Petrol, Muscelul a dat recital, învingând cu scorul de 8-0 formația CS Varnița.

citeste mai mult
536 vizualizari 10 Apr 2026 20:33 Liga a 4-a. AFC Brebu - CS Câmpina 0-2

Liga a 4-a. AFC Brebu - CS Câmpina 0-2

CS Câmpina s-a deplasat în Vinerea Mare la Brebu, unde a găsit o formație în grea suferință. 

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV