Duminică, 28 iulie, la Craiova, pe Stadionul ”Nicolae Mărășescu”, s-a încheiat Campionatul Național de Atletism pentru Sportivi sub 20 ani, competiție la care au fost prezenți mai mulți sportivi de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, club coordonat de Mihaela Marin.
În ultima zi a competiției, doi sportivi câmpineni au participat în proba de săritura în lungime: Ștefan Gagiu (antrenor Jenica Bran) a reușit să se claseze pe locul al doilea, cu 7,20 m, în vreme ce Gabriel Văcărescu (antrenor Mihaela Marin), cu 7,02 m, s-a clasat pe locul al patrulea, o performanță remarcabilă.
De asemenea, vă reamintim că, în prima zi a Naționalelor sub 20 ani de la Craiova, Eduard Unguroaica a ocupat locul al doilea la triplusalt.
Felicitări, tuturor!
Cupa ”Radu Voina” a continuat la Breaza, în sala ”Virgil Dudău”, cu ziua a doua, în care s-au aflat față în față echipe masculine de minihandbal.
Jocurile etapei a patra din Liga a 4-a Prahova s-au împărțit frățește - jumătate sâmbătă, jumătate duminică. Iată rezultatele:
Partida de la Ologeni s-a încheiat cu o remiză albă, la capătul unui meci echilibrat și în care fiecare dintre cele două echipe putea da pe final lovitura decisivă.
La Breaza, în Sala ”Virgil Dudău” a avut loc sâmbătă întrecerea feminină a Cupei ”Radu Voina” la minihandbal.