Operatorul local pentru salubritate din Câmpina a făcut un anunț privind colectarea deșeurilor în ziua de 15 august 2024, zi liberă.
Astfel, colectarea deșeurilor rezidual-menajere se va face după programul normal, în vreme ce colectarea vegetației programată pentru ziua de 15 august se va amâna pentru ziua de 29 august. Atunci, pe 29 august, se va colecta vegetația de pe următoarele străzi: Muncii, Păcuri, Agriculturii, Pompelor, Granicului, Veteranilor, Ioan Stoica, Vasile Dumitrescu, 24 Ianuarie, Nouă, Uniunea Europeană, Paris, Chișinău, Varșovia, Bruxelles, Londra, Nicolae Grigorescu, Roșiori, Redutei, Ion Câmpineanu, se arată într-un comunicat al operatorului de salubritate din Câmpina, societatea Floricon Salub.

Primăria municipiului Câmpina a transmis un comunicat de presă privind stadiul proiectului de modernizare a Străzii Orizontului.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis această imagine surprinsă în cursul dimineții de miercuri în parcul din fața Căminului Petrol de pe Bulevardul Nicolae Bălcescu, din Câmpina.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe se bucură de interes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Apele s-au retras după ce au făcut ravagii zilele trecute, în condițiile în care județul Prahova a fost inclusiv sub cod roșu hidrologic.