În Duminica Floriilor, pe stadionul Rafinăriei, din Câmpina, s-au întâlnit într-un joc contând pentru al doilea eșalon fotbalistic prahovean, formațiile Sportul Câmpina și Olimpia Cireșanu.
A fost un joc frumos, echilibrat, în care ambele echipe își puteau apropia victoria - câmpinenii au avut două bare prin M. Dogaru și Cafadaru, în vreme ce oaspeții au ratat o mare pocazie în ultimele minute de joc. Oricum, rezultat considerabil echitabil.
Sportul Câmpina a aliniat următorul ”11”: I. Pop - Neagu, Stanciu, Rădulescu, Biro, Coman, G. Radu. Țigănuș, M. Dogaru, Spurcaciu, Burchi. Rezerve: S. Petre - Basma, Cafadaru, Corneanu, Țapu, Prisnel, Bâtu, M. Popescu. Antrenor: Marius Pălăncianu.
Runda viitoare, Sportul Câmpina va juca în deplasare, în fața fromației AS Tg. Vechi Stăncești.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

La finalul acestei săptămâni, vor continua meciurile amicale de fotbal ale echipelor din Câmpina și din localitățile învecinate.

Dintr-un interesant turneu în trei, până la urmă a rămas doar un amical în doi, CS Mislea și Inter Bănești întâlnindu-se într-un joc util de pregătire pentru ambele formații.

Cu multe absențe în lot pentru ambele formații și pe o căldură greu de suportat, Progresul Provița de Jos și Sportul Câmpina au jucat pentru un meci amical.

Unul dintre cei mai promițători juniori ai CS Câmpina, Darius Oancea a făcut saltul la o formație din al treilea eșalon al fotbalului românesc - Înainte Modelu, din județul Călărași.