CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Polițiștii au depistat la Breaza un bărbat fără permis, care gonea cu 108km/h în localitate!

- Actualitate -

Polițiștii au depistat la Breaza un bărbat fără permis, care gonea cu 108km/h în localitate!

În prima zi a acestei luni, polițiștii din Breaza au avut parte de o surpriză, după ce au depistat în trafic un bărbat, care conducea un ansamblu de vehicule format dintr-o autoutilitară și o remorcă, pe raza localității. Acesta a fost înregistrat de aparatul de măsurare a vitezei circulând cu 108km/h în localitate, cu mult peste limita legală, după cum informează purtătorul de cuvânt al IJP Prahova.

Mai mult, în urma verificărilor efectuate, poliţiştii au stabilit că bărbatul - cu domiciliul în județul Galați - nu poseda permis de conducere corespunzător categoriei din care face parte ansamblul de vehicule. În cauză a fost deschis dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis, fiind și sancționat contravențional pentru nerespectarea normelor legale privind circulația pe drumurile publice, mai informează sursa citată.

(Foto cu caracter ilustrativ - IJP Prahova)


02 Jul 2020 18:54 5635 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
247 vizualizari 20 May 2026 21:44 Alcoolul rămâne o mare problemă pe șoselele din Prahova. Zece persoane au murit de la începutul anului din această cauză

Alcoolul rămâne o mare problemă pe șoselele din Prahova. Zece persoane au murit de la începutul anului din această cauză

În primele patru luni ale anului 2026, polițiștii din cadrul Inspectoratul Județean de Poliție Prahova au intensificat activitățile de prevenire și combatere a conducerii vehiculelor sub influența alcoolului, una dintre cauzele care pot afecta grav siguranța rutieră și pot conduce la producerea unor accidente de circulație cu consecințe deosebit de grave.

citeste mai mult
283 vizualizari 20 May 2026 20:15 S-a semnat contractul pentru apă și canalizare la Provița de Jos, Provița de Sus și Adunați

S-a semnat contractul pentru apă și canalizare la Provița de Jos, Provița de Sus și Adunați

Peste 27 de kilometri de rețele noi de apă și aproape 34 de kilometri de canalizare vor fi realizați în Provița de Sus, Provița de Jos și Adunați, în cadrul unui proiect de peste 133 de milioane lei finanțat din fonduri europene.

citeste mai mult
563 vizualizari 20 May 2026 10:53 Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. Când se va da în funcțiune creșa din cartierul Voila?

Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. Când se va da în funcțiune creșa din cartierul Voila?

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

citeste mai mult
399 vizualizari 20 May 2026 10:38 S-au reluat lucrările la parcarea de pe Strada Erupției

S-au reluat lucrările la parcarea de pe Strada Erupției

Primăria municipiului Câmpina a anunțat reluarea lucrărilor la parcarea de pe Strada Erupției, odată cu adoptarea bugetului local al municipiului Câmpina pentru anul 2026.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV