La Ciolpani, pe circuitul TCS Racing Park, a avut loc week-end-ul trecut etapa a treia a Campionatului Național de Motocros, precum și ultima etapă a Campionatului European BMU, în fapt, Campionatul Balcanic. La start s-au aliniat sportivi din România, Moldova, Grecia, Turcia, Macedonia de Nord și Bulgaria. De asemenea, au fost prezenți și mai mulți sportivi de la Lido Câmpina, club condus de fostul campion național și balcanic, maestru al sportului Cătălin Duță.
Sportivii clubului câmpinean au avut o comportare meritorie, fiind în apropierea podiumului la linia de sosire. Astfel, la categoria MX1, veterani Marcel Vișoiu s-a clasat pe locul al patrulea, Sebastian Strechioiu pe locul al cincilea și Alexandru Oprescu pe locul al șaselea, în vreme ce, la categoria MX2 junior, Alin Pandele a ocupat un foarte bun loc 6. De asemenea, cei patru au punctat și în clasamentul ultimei etape a Balcaniadei, ocupând următoarele locuri: Marcel Vișoiu - locul 7, Sebastian Strechioiu - locul 8, Alexandru Oprescu - locul 10, Alin Pendele - locul 8.
La finalul următoarelor două săptămâni sunt programate ultimele două etape ale Campionatului Național de Motocros, mai întâi la Sf. Gheorghe, apoi, din nou, la Ciolpani.

Vineri după-amiază a avut loc primul meci al etapei, ultimul fiind programat duminică.

De vineri și până duminică sunt programate jocurile etaei a 13-a din LIga a 4-a. Iată programul și delegările:

La finalul acestei săptămâni sunt programate mai multe evenimente sportive în Câmpina sau în care sunt implicați sportivi din Câmpina și împrejurimi.

Asociația Județeană de Handbal Prahova a organizat o competiție dedicată echipelor feminine de juniori IV - Cupa Prahovei.