Cu o zi înaintea Trofeului ”OK Silva” la orientare sportivă, același club, care dă numele competiției, a organizat un concurs demonstrativ pentru copii, scopul principal fiind acela de a atrage un număr cât mai mare de copii către aceste frumos sport.
La concursul demonstrativ desfășurat pe terenul sintetic de la Căminul Petrol, precum și în incinta acestuia, au participat peste 150 de copii, cei mai mulți de la Școala Gimnazială ”Ion Câmpineanu”. La deschiderea acestei competiții a fost prezent și primarul municipiului Câmpina, Alin Moldoveanu, care i-a salutat pe participanți și i-a îndemnat să facă sport.
Competiția și-a atins scopul, copiii fiind încântați de implicarea în primul lor concurs de orientare sportivă. Acum, rămâne de văzut câți dintre ei vor îndrăgi acest sport atât de mult încât să înceapă să fie practicanți ai săi în mod organziat, în cadrul clubului OK Silva, condus de Mihai Tudorache.

La finalul acestei săptămâni a avut loc etapa a doua a Campionatului Național de Juniori, toate categoriile, la care CSS Constantin Istrati Câmpina a avut zece sportivi participanți. A fost ultima competiție importantă înaintea finalelor din sezonul de iarnă, finale care se vor desfășura la sfârșitul lunii februarie și în prima parte a lunii martie.

Meci echilibrat și pasionant oferit de CS Câmpina și Gloria Buzău într-o nouă rundă a Campionatului Național de Handbal feminin pentru juniori II.

Pe terenul sintetic de la Căminul Petrol a continuat șirul meciurilor amicale disputate în cursul zilei de sâmbătă.

Echipa feminină de handbal juniori III a CS Câmpina nu a putut juca la Câmpina în această etapă meciul de pe teren propriu, din cauza faptului că Sala ”Grigorescu” a fost ocupată de un concurs de robotică.