UPDATE - A doua semifinală, Tricolorul Breaza - CS Blejoi se va juca la Plopeni, joi, 30 mai, de la ora 17.30.
La mijlocul acestei săptămâni sunt programate jocurile contând pentru semifinalele fazei județene a Cupei României la fotbal. Jocurile se vor disputa la Blejoi și Plopeni, dar AJF Prahova nu a anunțat încă, în mod clar, până la această oră, locurile de desfășurare ale partidelor. Ba, mai mult, nu se știu nici echipele exacte, având în vedere că CS Cornu a făcut o contestație la jocul din faza precedentă cu Tricolorul Breaza, fiind foarte posibil s-o câștige, un verdict urmând a fi dat marți, cu o zi înaintea jocurilor. De asemenea, până la acest moment, nu au fost date publicității nici numele oficialilor acestor jocuri. În măsura în care vor apărea noutăți, vom reveni. Până atunci, iată programul și scurte avancronici:
miercuri, 22 mai, ora 17.30
Blejoil: FC Bănești - CSO Plopeni 0-5
Locurile ocupate în clasamentul Ligii A: FC Bănești - locul 2, CSO Plopeni - locul 5.
În turul precedent al competiției: Avântul Măneciu - FC Bănești 0-2; CSC Berceni - CSO Plopeni 0-4.
În ultima etapă de campionat: FC Bănești - Tricolorul Breaza 1-1; Teleajen Văleni - CSO Plopeni 3-2.
Arbitri: Ionuț Neagu - Cristinel Damian, Alexandru Chioibașu. Observatori: Marian Deaconu, Tudor Negoiță.
joi, 30 mai, ora 17.30
Plopeni: Tricolorul Breaza - CS Blejoi
Locurile ocupate în clasamentul Ligii A: Tricolorul Breaza - locul 8, CS Blejoi - locul 1.
În turul precedent al competiției: Tricolorul Breaza - CS Cornu 3-0; AS Tufeni - CS Blejoi 2-7.
În ultima etapă de campionat: FC Bănești - Tricolorul Breaza 1-1; CS Blejoi - CS Ceptura 3-0, fără joc.
Arbitri: Mihai Amorăriței - Doru Petre, Gabriel Răduță.

La acest final de săptămână, la Plopeni s-a desfășurat, în organizarea Federației Române de Handbal, Festivalul Național de Babyhandbal, unde au fost prezente 21 de echipe din țară. CS Câmpina a participat cu o echipa formată din cele mai mici jucătoare ale clubului.

Singura echipă din Câmpina aflată în acest moment în tururile fazei județene a Cupei României, Muscelul, a jucat duminică la Lipănești, cu echipa locală Unirea.

Ultimul concurs pentru juniori al anului 2025 a avut loc la Bacău și la startul mai multor probe s-au aliniat și sportivi de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, coordonator Mihaela Marin.

La București a avut loc Cupa de Iarnă, la atletism, pentru copii, la categoriile de la sub 9 la sub 14 ani. Pentru copiii de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina au venit și rezultatele bune și foarte bune.