În ultimul meci din faza grupelor turneului final perseverență 2 din Campionatul Național de Handbal Feminin pentru juniori III, la Plopeni, CS Câmpina a întâlnit formația AHCS Cîțu Timișoara.
După o primă repriză echilibrată, încheiată la egalitate, 14-14, în repriza secundă elevele antrenorului Daniel Vasile nu au mai reușit același parcurs, fiind la final învinse la trei goluri diferență.
Antrenorul Daniel Vasile a folosit următorul lot: Alice Penghea, Andreea Achim - portari, Cătălina Antonie, Mălina Cărămidaru, Antonia Dragomir (7 goluri), Raluca Duță, Adina Bizadea, Ilinca Neagu, Carina Vasile (12 goluri), Sabrina Lupu, Antonia Robu (2 goluri), Mara Apetre, Ariana Duță, Alessia Stamate (4 goluri) - jucători de câmp.
Turneul va continua marți, 27 mai, pentru stabilirea configurației finale a clasamentului.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

În zilele de 20 și 21 iunie a avut loc Campionatul Municipiului București la atletism, competiție la care au fost prezenți și mai mulți sportivi de la CSS „Constantin Istrati” Câmpina.

De unde, la un moment dat, Câmpina avea o serie întreagă de terenuri de sport, de aveai de unde alege, acum, se suferă acut la acest capitol.

La finalul acestei săptămâni s-a desfășurat o nouă etapă, a 5-a, a Campionatului Național Individual de Motocros, la start aliniindu-se și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.

Sportul Câmpina a făcut o figură onorabilă în ultima etapă, în deplasarea de la Cocorăștii Colț, în condițiile în care a avut absențe foarte multe și a făcut deplasarea cu majoritate din lot fiind juniori.