Două unități de învățământ din Câmpina, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” și Școala Gimnazială ”Ion Câmpineanu”, sunt implicate în proiecte de educație rutieră, care presupun reactivarea patrulelor școlare.
Astfel, în cursul zilei de joi, 15 mai, pe Strada Frații Golești, în dreptul școlii primare a Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu”, sub îndrumarea agenților Poliției Rutiere Câmpina, elevi din ciclul primar au făcut parte din patrula școlară.
Proiectul derulat și la Câmpina face parte din calendarul activităților preventiv - educative în care este promovat și proiectul ”Săptămâna națională a siguranței rutiere”.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Agenția Matos Imobiliare Câmpina vă va prezenta poveștile de succes ale unor oameni simpli, care și-au văzut visul împlinit - casa lor, una dintre condițiile minimale pentru un trai decent.

Limitele comunității au depășit de mult limitele geografice ale Câmpinei, fiind tot mai mulți oameni dornici să se implice pentru a o ajuta pe Carina Vasile, în greaua încercare prin care trece.

În cursul dimineții de sâmbătă, 25 aprilie, la Școala Gimnazială Centrală din Câmpina a avut loc faza locală a concursului ”Educație rutieră - Educație pentru viață”, desfășurat în colaborare cu Poliția Rutieră Câmpina.

Într-un moment în care întreaga comunitate se mobilizează pentru a o ajuta pe Carina Vasile - tânăra handbalistă de la CS Câmpina, care la numai 15 ani trece prin încercarea vieții sale, un gest superb a venit din partea Școlii Gimnaziale ”B.P. Hasdeu” din Câmpina.