CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Autorii jafului de un milion de euro de la Câmpina sunt cercetați în stare de libertate. Procesul încă nu a început...

- Actualitate -

Autorii jafului de un milion de euro de la Câmpina sunt cercetați în stare de libertate. Procesul încă nu a început...

24 octombrie 2022 a fost o zi de luni. La 4 dimineața, pe Strada 1 Decembrie 1918, din Câmpina, a avut loc jaful secolului, suma în discuție fiind de aproape un milion de euro!

Vă reamintim că, în dimineața respectivă, patronii casei de schimb valutar din incinta Complexului comercial Romal, din localitate, au fost atacați de patru persoane cu cagule, care i-au bătut, le-au tăiat cauciurile mașinii și le-au furat suma de aproape un milion de euro.
A urmat o perioadă lungă de cercetări, iar pe 4 mai 2023, DIICOT, care preluase între timp ancheta, a efectuat aproximativ 40 percheziții în București și mai multe localități din apropiere. În urma acestor percheziții și a dovezilor obținute, mai multe persoane au fost aduse la audieri, ulterior, fiind reținute.
Acum, la mai bine de un an de la momentul perchezițiilor, cei cinci inculpați se află în libertate, ce-i drept, sub control judiciar, și încă așteaptă stabilirea primului termen al procesului în care sunt acuzați de constituirea unui grup infracțional. Dosarul a fost înregistrat la Tribunalul Prahova pe 25 iulie 2023, deci, acum aproape un an, dar încă nu s-a stabilit nici măcar primul termen de judecată.


15 Jul 2024 11:59 6706 vizualizari


Comentarii






  • 15.07.2024 23:46 Cetățeanul Cea mai infecta ramura din România. Gruparea care alcătuiește magistrați.
  • 15.07.2024 16:39 diss Romănia este o țară complet eșuată mai ales datorită acestei " justiții" execrabile înfăptuite de niște " speciali" cu salarii și pensii de mii de euro lunar și care, bașca, nu plătesc niciun leu la asigurările de stat.Dar cu asemenea conducători, ei însăși păsuiți de aceiași " justiție" în tot felul de dosare de corupție, foloase necuvenite, plagiat..., nici nu e de mirare că nu s-a deschis acest dosar.Iliescu, Petre Roman, Voiculescu, dosarul Revoluției, dosarul opresiunii de la 10 august 2018,Oprescu, Ghiță, dosarul 2 mai cu drogatul în pușcărie de lux, dosarul lui Mario Iorgulescu care la 5 ani de cănd , drogat și beat fiind, a ucis un tănăr nevinovat, Ferma Dacilor,dosarul celei care a ucis un tănărpe trecerea de pietoni chiar în Cămpina...și alte sute și mii de dosare nerezolvate și voi așteptați dreptate în acest caz?
349 vizualizari 29 Jun 2026 12:11 Pe perioada caniculei, Primăria a amenajat un punct de prim-ajutor în centrul Câmpinei

Pe perioada caniculei, Primăria a amenajat un punct de prim-ajutor în centrul Câmpinei

Pe fondul avertizării meteorologice de Cod Roșu, valabilă în intervalul 29 iunie, ora 10.00 – 1 iulie, ora 10.00, care anunță temperaturi extreme și disconfort termic deosebit de accentuat, Primăria Câmpina a amenajat, în zona centrală a municipiului, un punct de prim ajutor.

citeste mai mult
1621 vizualizari 28 Jun 2026 18:53 Apel la toți cei implicați în proiectul de eficientizare energetică a Spitalului Municipal Câmpina. Nu permiteți îngroparea orașului în datorii!

Apel la toți cei implicați în proiectul de eficientizare energetică a Spitalului Municipal Câmpina. Nu permiteți îngroparea orașului în datorii!

Sunt șapte ani și patru luni de la semnarea contractului de finanțare pentru proiectul privind eficientizarea energetică a Spitalului Municipal Câmpina. După șapte ani și patru luni, proiectul nu este finalizat!

citeste mai mult
1484 vizualizari 28 Jun 2026 10:46 Noaptea trecută, accident mortal pe o șosea din Prahova

Noaptea trecută, accident mortal pe o șosea din Prahova

În noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 1.15, pe DN1B, în Prahova, a avut loc un accident rutier mortal.

citeste mai mult
2809 vizualizari 27 Jun 2026 20:13 CLSU Câmpina, convocat pentru situația cauzată de emanațiile de gaze de pe Strada Erupției

CLSU Câmpina, convocat pentru situația cauzată de emanațiile de gaze de pe Strada Erupției

În zona blocului E3 de pe Strada Erupției din Câmpina au fost sesizate / măsurate emanații de gaze din zona parcării, măsurători efectuate cu autolaboratorul mobil al SC Distrigaz Sud Rețele.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV