După ce în prima zi a grupei turneului semifinal de la Câmpina, fetele pregătite de Daniel Vasile au înregistrat o victorie și o înfrângere, duminică, în ultima zi a turneului, victoria cu CSS Târgoviște le-a adus câmpinencelor calificarea la turneul final al Campionatului Național de juniori IV. O performanță remarcabilă pentru care toți cei implicați - conducere, antrenori, jucîătoare, părinți, susținători, cu toții merită toate felicitările!
Fetele de la CS Câmpina au învins echipa CSS Târgoviște cu scorul de 29-14 (18-7) și s-au calificat pentru finala mică a turneului semifinal, care va avea loc în această după-amiază la Ploiești, în Sala Sporturilor ”Olimpia”. Adversarul câmpinencelor va fi formația CSS Craiova.
Clasarea pe locul secund al grupei, după vicecampioana națională, Chimia Rm. Vâlcea, asigură fetelor lui Daniel Vasile calificarea la turneul final al Campionatului Național, care va avea loc la o dată și într-un loc care vor fi stabilite ulterior de federația de specialitate.
Lotul folosit de Daniel Vasile pentru CS Câmpina a fost același cu cel din prima zi a turneului: Teodora Alexe, Cătălina Antonie, Mălina Cărămidaru, Antonia Dragomir, Raluca Duță, Ilinca Neagu, Carina Vasile, Sabrina Lupu, Antonia Robu, Daria Cojani, Rebeca Chitălan, Alessia Stamate, Teodora Jubea, Cristina Călărașu.
Arbitrii partidelor din cea de-a doua zi a grupei de la Câmpina au fost Gabriela Enache, Mihaela Grădișteanu și Laurențiu Jugănaru.

Echipa de juniori sub 19 ani a CS Câmpina, antrenată de Roberto Opatchi, își reia antrenamentele luni, 29 iunie. De asemenea, s-a stabilit și programul primelor jocuri amicale, programul putând suferi, totuși, unele modificări.

În zilele de 20 și 21 iunie a avut loc Campionatul Municipiului București la atletism, competiție la care au fost prezenți și mai mulți sportivi de la CSS „Constantin Istrati” Câmpina.

De unde, la un moment dat, Câmpina avea o serie întreagă de terenuri de sport, de aveai de unde alege, acum, se suferă acut la acest capitol.

La finalul acestei săptămâni s-a desfășurat o nouă etapă, a 5-a, a Campionatului Național Individual de Motocros, la start aliniindu-se și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.