Din păcate, sunt tot mai multe situații în care, în ciuda semnalelor publice trase, pare că nicio autoritate nu reacționează și nu se întâmplă - de cele mai multe ori - nimic, spre disperarea oamenilor.
Este și cazul gardurilor de pe Bulevardul Culturii din Câmpina. Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a semnalat că acestea încep să dispară încet, dar sigur... Bucăți mai mari sau mai mici dispar în fiecare zi și, poate mai grav, nu știe nimeni nimic despre această situație. Nimeni din rândul autorităților.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Două picturi semnate de Nicolae Grigorescu sunt scoase la licitație de prestigioasa Casă de licitații Artmark.

La ședința Consiliului Local de la finalul lunii noiembrie a anului trecut s-a aprobat scoaterea din funcțiune și valorificarea prin licitație a autoturismului Opel Insignia, aparținând Primăriei Câmpina.

Compania Națională de Investiții a anunțat că valoarea proiectului de modernizare a DJ 102I, gândit ca viitoarea alternativă la DN1, Valea Doftanei - Săcele, a crescut la 333,12 milioane lei. O creștere cu mai mult de 19,8 milioane lei față de prețul inițial.

În toamna anului trecut, Consiliul Local Câmpina a aprobat indicatorii tehnico-economici și devizul general pentru construirea unui zid de sprijin pe Strada Petrolistului, la blocurile sociale pentru romi.