În perioada 31 august - 1 septembrie 2021, la Casa de Cultură ”Geo Bogza” este programată cea de-a IX-a ediție a Festivalului de film Tenaris Cinelatino.
Marți, 31 august
ora 11.00 - Brendan și secretul din Kells (Irlanda, 2009), film pentru copii
ora 15.00 - Micul astronaut (Belgia, 2020), film pentru copii
ora 18.00 - Complet necunoscuți (România, 2021)
ora 21.00 - Scandal în familii (Peru - Columbia, 2020)
Miercuri, 1 septembrie
ora 11.00 - Călătoria fantastică a Maronei (România, 2019), film pentru copii
ora 15.00 - Nahuel și cartea magică (Chile - Brazilia, 2020), film pentru copii
ora 18.00 - Ratați eroici (Argentina - Spania, 2019)
ora 21.00 - România sălbatică (România, 2021), documentar
Intrarea este liberă, dar accesul în sală se face numai în baza biletului gratuit comandat pe eventobook.ro, pentru a se putea menține un control asupra numărului de spectatori și pentru a se respecta măsurile de protecție sanitară.

"De Crăciun venim acasă!" este un spectacol de colinde organizat în scop caritabil, pentru sprijinirea Centrului de Îngrijire și Asistență pentru Persoanele Adulte cu Dizabilități Sindrom Down din Câmpina.

Vineri, 21 noiembrie 2025, de la ora 17.30, va avea loc o nouă ediție a Seratelor Culturale Elstar, o ediție în cadrul căreia vor fi lansate două volume ale unui singur autor – Valeriu Valegvi.

Magia Crăciunului va prinde viață prin generozitatea copiilor. De la copii, pentru alți copii mai puțin norocoși, încercați de viață, de nevoi.

,,Fețele iubirii”, o întâlnire în care literatura, emoția și dialogul s-au împletit firesc și au deschis noi perspective asupra felului în care trăim și exprimăm iubirea. Cam așa s-ar putea rezuma ediția de vineri seară a Seratelor Culturale Elstar.