Societatea Explotare Sistem Zonal Prahova anunță că este pregătită să livreze apă către operatori și către industrie, pentru a fi livrată apoi populației, daca analizele microbiologice ies bine.
“Colectivul Exploatare Sistem Zonal Prahova a făcut eforturi deosebite pentru a livra apă populației cât mai rapid posibil. Astfel, în această dimineață (joi, n.r.), suntem pregătiți din punct de vedere tehnic, fizic și chimic să livrăm apă către agenții economici. Din acest moment, așteptăm pentru 72 de ore rezultatele analizelor microbiologice, pentru a ne asigura că apa respectă standardele prevăzute în OUG 7/2023”, se menționează în comunicatul remis de ESZ Prahova.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Primarul orașului Sinaia, Vlad Oprea, a surprins în urmă cu câteva zile cu un apel public, care a sunat ca un strigăt de ajutor. ”Sinaia nu se abandonează. Adevărul despre un oraș ținut pe loc”, au fost primele cuvinte postate pe o rețea de socializare de Vlad Oprea.

Sâmbătă seară, în jurul orei 22, o izbucnit un incendiu la o locuință situată pe Strada Mihai Bravu din municipiul Ploiești.

În ianuarie 2024, an electoral cu mize mari, a fost inaugurată sala de sport a Școlii Gimnaziale ”B.P. Hasdeu” din Câmpina, o investiție dintr-un proiect mai amplu, care includea extinderea și modernizarea școlii. Valoarea totală a proiectului - peste 16,2 milioane lei (în jur de 3,2 milioane euro).

Un incendiu de vegetație uscată a fost semnalat în cursul nopții trecute, în jurul orei 00.30, printr-un apel la numărul unic de urgență 112, pe raza localității Fulga.