După ninsoarea din cursul zilei de marți, 12 noiembrie 2024, noaptea care a trecut s-a intervenit cu material antiderapant, pentru a se asigura un trafic rutier cât mai aproape de condițiile normale.
S-a intervenit după ora 23.00, mai întâi la intrările și ieșirile din oraș, apoi pe arterele principale ale Câmpinei, astfel că, miercuri dimineață nu au fost probleme majore, iar traficul s-a desfășurat în condiții bune.

Salvamont Prahova a publicat în urmă cu puțin timp niște imagini extrem de spectaculoase din cadrul misiunii de sâmbătă, de salvare a doi alpiniști germani din peretele Văii Albe, din Bucegi.

Cel mai dificil traseu de alpinism din Munții Bucegi este pe peretele Coștilei și al Văii Albe, trasee care necesită un echipament adevcat, experiență și o pregătire specifică.

Codul portocaliu și mesajul RO-ALERT nu au rămas fără urmări, pompierii militari prahoveni fiind solicitați să intervină în mai multe cazuri la copaci doborâți în urma furtunii de sâmbătă de la prânz.

O furtună de vară, de scurtă durată, dar de mare intensitate, a făcut ravagii la Câmpina.