Administrația locală a luat decizia ca pe Strada Dreptății să se instituie sens unic în vederea fluidizării circulației. Dreptății este acea străduță care face legătura între Strada 1 Decembrie 1918 și Bulevardul Carol I, prin fața supermarketului Penny. Circulația va fi permisă doar dinspre Judecătorie spre parcarea Penny - Carol I.
Cu avizul Comisiei municipale pentru siguranța circulației, zilele viitoare vor fi montate și indicatoarele corespunzătoare: "Sens unic" pe Strada Dreptății și "Accesul interzis" dinspre Carol I spre 1 Decembrie 1918.

Primăria Câmpina a anunțat că, în perioada 16-20 martie, se vor realiza lucrări pe Strada Orizontului, la intersecția cu Bulevardul Nicolae Bălcescu, în cadrul proiectului de extindere și modernizare a rețelei de apă și canalizare.

În cadrul amplului proiect cu fonduri europene, prin care se reabilitează și extinde rețeaua de apă și canalizare în municipiul Câmpina, de luni, 16 martie, se va lucra și noaptea.

În această dimineață în satul Puchenii Moșneni, din comuna Puchenii Mari, din sudul județului Prahova, la biserică a izbucnit un incendiu.

Într–o ședință de îndată, Consiliul Local Câmpina a aprobat participarea la proiectul ”Prahova – destinație turistică inteligentă”, un proiect cu o valoare maximă de 3.309.215 lei.