Comuna Cornu și-a reconfirmat susținerea pentru unul dintre cei mai longevivi primari din România - Cornel Nanu.
Cornel Nanu a câștigat detașat în toate cele trei secții de votare din comuna Cornu, adunând 1.778 voturi, din cele 2.046 valabil exprimate, însemnând 86,9%.
La Câmpina ninge abundent de luni, de mai bine de 24 ore. Cu toate aceste, se circulă relativ bine, în condiții de iarnă, nu sunt străzi blocate, iar angajații operatorului de deszăpezire sunt în permanență pe teren.
Așa cum era firesc, odată cu schimbarea echipei de la conducerea Primăriei municipiului Câmpina, s-a stabilit un nou program de audiențe.
Week-end-ul trecut, de vineri, 14 februarie, până duminică, 16 februarie, polițiștii prahoveni au acționat pentru descurajarea actelor comise cu violență, dar și pentru menținerea unui climat de siguranță pe șoselele din județ.
Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Câmpina și de la Salvamont Prahova și-au dat mâna într-o intervenție spectaculoasă pentru salvarea unui câine ajuns - nu se știe cum - pe un versant al Cheilor Brebului.