UPDATE - În urma identificării, s-a confirmat faptul că este vorba despre bărbatul dispărut sâmbătă seara, după ce a plecat de acasă pentru a se plimba cu ATV-ul. Are 42 de ani (nu 49 ani, cum se anunțase inițial) și este din Breaza, după cum informează IJP Prahova.
Sâmbătă seară, în jurul orei 22.45, autoritățile au fost alertate de dispariția unui bărbat, în vârstă de 49 de ani, care a plecat la plimbare cu un ATV, pe raza cartierului Nistorești din orașul Breaza și nu s-a mai întors acasă. Exista posibilitatea ca bărbatul să fi fost surprins de apele crescute ale râului Prahova, potrivit primelor informații ale ISU Prahova. Pompierii militari au pornit imediat căutările, dar seara trecută au găsit doar ATV-ul, undeva pe malul râului. Căutările au fost sistate după miezul nopții și reluate duminică dimineața.
Alături de pompierii din cadrul ISU Prahova, la căutarea bărbatului dispărut au participat și polițiști, jandarmi și localnici. După o zi întreagă, astăzi, duminică, în jurul orei 18.30, în albia râului Prahova, în apropierea Gării Breaza, a fost găsit trupul neînsuflețit al unui bărbat. Conform informațiilor furnizate de Inspectoratul Județean de Poliție, "în momentul de față, forțele prezente la fața locului procedează la scoaterea bărbatului din albia râului, urmând ca apoi să se stabilească dacă este una și aceeași persoană cu cea dată dispărută sâmbătă seară".
Vom reveni.
(Foto - cu caracter ilustrativ)
(Video - ISU Prahova)

Liceul Tehnologic „Constantin Istrati” Câmpina a câștigat un concurs în urma căruia va avea montate pe sediul principal panouri fotovoltaice, care vor produce anual 6.500kW.

Pasajul de la Ceas din centrul municipiului Câmpina sau Piațeta „Marin Constantin”, după mai noua sa denumire în onoarea fondatorului și dirijorului Corului „Madrigal”, are o mare problemă de fiecare dată când sunt precipitații.

Pe Strada Livada cu Vișini din cartierul Voila din Câmpina, spre capătul Străzii Prundului, oarecum în spatele fostei ferme, este un teren al Ocolului Silvic. Un teren care este plin de gunoaie și care o ia încet-încet la vale...

Team Undefined, echipa de robotică a Colegiului Național „Nicolae Grigorescu” din Câmpina, s-a calificat pentru faza națională a concursului First Tech Challenge, cel mai puternic campionat de robotică din țara noastră.