CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Marți, 4 februarie, și miercuri, 5 februarie, se oprește apa la Breaza și Adunați

- Actualitate -

Marți, 4 februarie, și miercuri, 5 februarie, se oprește apa la Breaza și Adunați

HidroPrahova a anunțat din nou oprirea furnizării apei în orașul Breaza și în comuna Adunați în zilele de marți, 4 februarie, de la ora 7.00, și până miercuri, 5 februarie, ora 7.00.

Potrivit unui comunicat al operatorului regional de apă și canalizare, întreruperea furnizării apei potabile este necesară pentru igienizarea rezervorului Hidrojet din orașul Breaza.
Reluarea alimentării cu apă a rezervorului de 2500 mc va începe pe 5 februarie 2025, ora 7.00, iar distribuția apei potabile în zonele afectate se va face progresiv, în funcție de umplerea rețelelor. Vor fi afectați de această oprire abonații din cartierele: Belia, Breaza de Sus, Breaza de Jos (parțial), Breaza Centru, Valea Târsei, Podu Vadului, Frăsinet, Nistorești și locuitorii comunei Adunați.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


02 Feb 2025 10:50 1476 vizualizari


Comentarii






  • 02.02.2025 14:38 Bogdan Faliment plăcut le doresc,ma abțin din urători.Sunt sub orice critica acest srl politizat.
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
592 vizualizari 11 Dec 2025 20:11 Virgiliu Nanu: ”Vom pregăti tot ceea ce este necesar pentru ca oamenii să nu mai treacă printr-o viitoare criză a apei”

Virgiliu Nanu: ”Vom pregăti tot ceea ce este necesar pentru ca oamenii să nu mai treacă printr-o viitoare criză a apei”

Criza apei din Prahova este pe sfârșite... Acum, ar trebui să urmeze tragerea învățămintelor din această experiență.

citeste mai mult
1741 vizualizari 11 Dec 2025 18:39 Accident pe DN1, zona Breaza. Circulația rutieră este blocată pe sensul Câmpina – Sinaia

Accident pe DN1, zona Breaza. Circulația rutieră este blocată pe sensul Câmpina – Sinaia

În seara de joi, 11 decembrie, pe DN1, zona Breaza, a avut loc un accident rutier.

citeste mai mult
1394 vizualizari 11 Dec 2025 14:09 Un tânăr și-a pierdut viața la Florești, după ce a fost lovit de un tren

Un tânăr și-a pierdut viața la Florești, după ce a fost lovit de un tren

Un tânăr de 18 ani, din Florești, nu s-a asigurat la traversarea căii ferate, chiar în apropierea gării din localitate, și a fost acroșat de trenul care circula pe ruta București Nord - Cluj-Napoca.

citeste mai mult
3893 vizualizari 11 Dec 2025 12:40 Apa este potabilă la Breaza, Bănești, Brebu, Telega, Florești și Băicoi. DSP a ridicat restricțiile în aceste localități

Apa este potabilă la Breaza, Bănești, Brebu, Telega, Florești și Băicoi. DSP a ridicat restricțiile în aceste localități

Evaluarea rezultatelor analizelor de laborator a probelor prelevate de Direcția de Sănătate Publică Județeană Prahova din cinci sisteme de distribuire a apei a arătat încadrarea în valorile admise conform normelor în vigoare.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV