Vineri seară, pe Strada I.H. Rădulescu din Câmpina, în apropierea intersecției cu Strada Bucegi, a avut loc un accident de circulație.
Din informațiile martorilor oculari, o mașină a virat la stânga de pe Strada Bucegi pe Strada I.H. Rădulescu și i-ar fi tăiat calea unei motociclete pe care se aflau doi tineri. Pasagerul de pe motocicletă a fost transportat la spital.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, conducătorul auto este o femeie și are vârsta de 26 ani, iar motociclistul - 20 ani, pasagerul care a ajuns la spital având 18 ani.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Restricțiile de trafic anunțate pentru miercuri, 12 august, pe Strada Orizontului din Câmpina, se prelungesc până la ora 21.00.

Poliția Locală continuă acțiunile de prevenire și combatere a faptelor de abandonare și eliminare necorespunzătoare a deșeurilor pe domeniul public, cu precădere în zonele periferice ale localității și în albiile râurilor, zone vulnerabile la astfel de practici.

La data de 11 august 2026, polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Sinaia, au desfășurat o acțiune pentru documentarea activității infracționale într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunilor de braconaj și nerespectarea regimului armelor și munițiilor.

America nu este țara tuturor posibilităților, România este! Credeați că le-ați văzut pe toate? Ei bine, a apărut ceva și mai și: CFR cere chirie Poliției Transporturi pentru spațiile pe care le exploatează cu titlul gratuit!